Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skreedi

Problem z grafiką(?)

Polecane posty

Witam, od paru dni mam problem z, no właśnie, do końca sam nie wiem z czym ale podejrzewam kartę graficzną. Problem objawia się przy starcie komputera - zawsze przy starcie jest jedno piknięcie po czym włącza się monitor i ukazuje logo producenta płyty głównej i komputer normalnie się włącza. Ostatnio jednak piknięcia niema, komputer chodzi, coś tam mieli ale nie ma obrazu, monitor zamiast się włączyć co chwilę się wybudza i przechodzi w stan standby (światełko na panelu monitora miga z pomarańczowego na niebieskie i z powrotem). W tym momencie jest loteria albo komputer normalnie zaskoczy po 5 minutach (mimo wszystko nadal bez piknięcia ;d) albo muszę wyjmować baterię z płyty głównej.

Co może być przyczyną? Czy dobrze myślę, że to karta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU: Intel C2Q Q6600 2.4Ghz

GPU: MSI GTX460 1GB Cyclone

MoBo: GIGABYTE EP45-DS3R

RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1066Mhz

PSU: Tagan 600W TG600-U33II

OS: Windows Vista Home Premium

Nie próbowałem włączyć komputer bez karty graficznej, jutro spróbuję, teraz jestem już zbyt śpiący na dłubanie w obudowie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć - jak na złość dzisiaj komputer uruchamiał się cały dzień normalnie i nie było warunków do sprawdzenia drugiej karty... W ogóle jest to dosyć problematyczne, ponieważ kiedy wepnę nową kartę komputer może normalnie zaskoczyć bo został zresetowany... Ciężko będzie chyba sprawdzić co jest przyczyną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę wątek - problem cały czas występuje. Innej karty graficznej nie próbowałem ale zauważyłem, że problemem jest przejście monitora w tryb czuwania. Po wyłączeniu komputera dioda monitora powinna być pomarańczowa, teraz cały czas miga z niebieskiego na pomarańczowy. Nie wyświetla się komunikat "No Signal" i monitor gaśnie tylko co chwilę się wybudza (jak się przyjrzę, to widzę, że monitor wraz z zapalaniem się niebieskiej diody lekko się rozjaśnia po czym przyciemnia wraz z diodą pomarańczową) razem z migającą diodą.

Problem rozwiązałem ostatnio przełożeniem karty na PCI-E x8 i ponownie w x16. Dzisiaj znowu monitor się do końca nie wyłączył i pomogło parokrotne odłączenie i podłączenie kabla DVI przy karcie graficznej przy odłączonym od prądu monitorze.

Podejrzani zatem są monitor i karta graficzna. Rozumiem, że będę musiał z monitorem przejść się do kogoś i sprawdzić, ale jeśli to jego wina to czy nie powinien też świrować jak już się włączy? Testowałem go na dekoderze i nie było z nim żadnych problemów ale tam znowu nie mogę sprawdzić jak monitor przechodzi w stan czuwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...