Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

porter

Rozwiązany: Zwalnianie prędkości internetu

Polecane posty

Witam, otóż mam problem z moją prędkością internetu gdy odpalam gry. Mianowicie gdy nie gram mam prędkość pobierania około 600-700 kb/s lecz gdy włączam jakąkolwiek grę spada ona do około 40-50 kb/s. A i jeszcze jedna sprawa podczas grania spada mi zasięg wifi o jedną kreskę. Mój system to Windows 7 z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że jak zminimalizuje grę prędkość pobierania wraca do normalności więc test chyba dobrze wyjdzie aczkolwiek spróbuje

2529561911.png Mój wynik. Włączyłem test prędkości i szybko zmaxymalizowałem grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze inny komputer korzysta z tego internetu ale do niego nie mam dostępu i na nim nie zainstaluje żadnej gry aby to sprawdzić.


http://imageshack.us/photo/my-images/26/2013022717h1841.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Ściąganie na poziomie ~6 Mbps z serwera. Problem leży po stronie serwerów, z których ściągasz pliki. Pobierałeś menedżerem pobierania czy przez przeglądarkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wtedy chyba źle zrozumiałem i ściągałem te pliki bez odpalonej gry. I pobieram przez przeglądarkę.

Tu jest pobieranie z włączoną grą gdzie widać duże spadki prędkości


http://imageshack.us/photo/my-images/685/2013022815h3002.png/

Co jest dziwne jak minimalizuje grę to prędkość natychmiastowo zwiększa się tak samo z kreskami zasięgu.

Myślę, że to jest wina mojego systemu który jest możliwe źle skonfigurowany. Spadki występują we wszystkich programach np. steam, google chrome a nawet rozmowa na skype traci jakość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź transfery (jeżeli router ma taką funkcję), możesz to też prześledzić w monitorze systemu, albo pobierz jakiś program do prowadzenia statystyki obciążenia łącza

2. Napisz, jaki masz model routera, szczególnie interesuje mnie, czy ma on funkcję QoS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie połączenia kablowego byłoby chyba ostatnią możliwością jaką można tutaj sprawdzić. Chociaż, właśnie przyszła mi do głowy kolejna rzecz: może mieć tu znaczenie obciążenie dysku twardego oraz pamięci ram przez grę i program do pobierania. W przypadku minimalizowania gry możesz zwalniać część zasobów. Ewentualnie - gra podczas minimalizowania wstrzymuje własne transfery (których chyba nie sprawdziłeś) i to wyjaśnia dlaczego łącze wraca do normy. Niemniej - pełną odpowiedź zyskamy jak będziesz miał chwilę i połączysz się po kablu. Warto sprawdzić wszystkie opcje zanim np. zainwestujesz w router z osobnym dyskiem, albo domowy NAS (żeby nie obciążać komputera, wtedy pobieranie masz przez router).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...