Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rak474

Rozwiązany: Problem z procesorem.

Polecane posty

Witam. Dziś postanowiłem przeczyścić system CCleanerem i zauważyłem błąd. Pisze tam C2D E8400 3GHz a przecież podkręciłem do 3.68 (wyczyn!). Po sprawdzeniu w Bios mam 1.84 GHz i nie wiem jak to się stało. Jeśli zmniejszę mnożnik z np. 360 do 330 to mam <1.84 a zwiększenie daje max. 2.20 GHz a po wyższym taktowaniu komputer się nie uruchamia i powraca do 1.84 GHz. Gry także ostro zwolniły. Co zrobić aby znów mieć te podstawowe 3GHz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj screena z CPU-Z. CCleaner pewnie tylko wyświetla pełną nazwę procesora, w której jest zawarte bazowe taktowanie. A BIOS to pewnie podaje taktowania z idle, a w spoczynku przecież takty spadają (no chyba, że wyłączyłeś Speedstep/C1E).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REFRESH

Problem nadal istnieje i mam 1 pytanie. Na benchit przeczytałem że C2D E8400 ma mnożnik x9 czyli 350x9~3.1 GHz, a ja mam x6 i jakieś 2.01 coś koło tego. I mam pytanie czemu x6? Za pomoc dam plusik i może coś extra :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mnożnik tak jest ustawiony w Biosie? Jaką masz płytę główną? Ustosunkuj się do tego, co napisał yojo2.

P.S. Plusów już nie ma, ale - jeśli współpraca okaże się owocna i uda się rozwiązać problem - reflektuję na coś "extra". ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A racja że plusów nie ma. Obciążałem procek Crysisem Wreckage, muzyką, frapsem i jeszcze spadło do 1.57. (nieźle Crysis ciął). Na początku ten 1 ekran startowy nie wiem jak to się zwie, jest napisane [350x6]. GA-945GCMX-S2 - płyta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysam OCCT. Mam nadzieję że pomoże.

Podczas testowania mam 100% CPU i jest napisane tak: Current : CPU 1801,3 MHz, BUS 300,2MHz; Original : CPU 3000,0 MHz, BUS 333,0MHz; Overlock : CPU -40%, BUS -9,8%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym (czy się da podkręcić programem), widać, że jest coś nie tak. Niestety funkcje w Biosie na tej płycie są wyjątkowo ubogie, a myślałem, że da się problem łatwo rozwiązać. Pozostaje mi jeszcze jeden pomysł, ale najpierw musisz odpowiedzieć, czy resetowałeś BIOS i czy wyłączałeś te funkcje, o których pisał yojo2? Poza tym przydałyby się jakieś obrazki (CPU-Z, OCCT).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie resetowałem BIOS'u a tej funkcji nie mogę znaleźć albo jestem ślepy. Podkręcałem procek aż do chwili gdy komputer się nie włączał. Potem się włączył i przywrócił ustawienia z przed podkręcania tj. 300x6 1.80GHz.

O to i amatorskie zdjęcie z OCCT.

post-850839-0-19339600-1362261887_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej - w trakcie, najlepiej jeszcze ze screenem z CPU-Z. Ja Ci wierzę (myślę, że BladyPiter pewnie też), odpuściłem tego screena (choć mógłby okazać się przydatny), właśnie z tego powodu oraz dlatego, że nieco ciężko wyciągnąć z Ciebie pewne informacje.

Jeślibyś czegoś nie wiedział, to przypadkiem się nie wstydź i po prostu zapytaj, bo być może to co piszemy, nie jest do końca zrozumiałe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie od urodzenia mało co rozumiem. Wyłapuje z tekstu najważniejsze informację a resztę omijam. Te screeny to wstawię rano/po południu gdyż jest już troszkę późno. Ciężko ode mnie wyciągnąć informację? Startuję na posła :-D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie CPU Clock Control na Disabled zablokowało się CPU Frequency, PCI Express Frequency i Memory Frequency lecz spadło do 266x6. Po zmianie na 333x6 jest 2.00GHz lecz PC się uruchamia i się resetuje po wybraniu Windowsa.

Po zmianie na 300x6 jest ok, lecz po błyskawicznym uruchomieniu Szachów i Opery wywala BlueScreen a poza tym jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...