Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nitrox

Karta graficzna się grzeje

Polecane posty

Mam kartę GeForce 9600GT niestety z referencyjnym chłodzeniem (jak ją kupowałem, nie wiedziałem jeszcze, że lepiej by było z autorskim, no ale cóż, mleko się wylało). Dokładnie taka:

EN9600GT_HTDI_512M_A_1.jpg

Sprawa wygląda tak, że w spoczynku karta ma ok 58 st (latem ok 60). Jak gram, potrafi się rozgrzać do 76st, natomiast latem nawet przekracza 80. Furmark grzeje ją bez oporów do 80, latem nie ryzykowałem go odpalać.

Rozkręciłem dziadostwo, wypolerowałem procesor i radiator na "pupę niemowlęcia", nałożyłem pastę Arctic Silver 5, cieniutką warstwę, tak jak trzeba i nic to nie dało. Nadal osiąga identyczne temperatury. Pomimo tego, że oczyściłem z kurzu co się dało (niestety radiator jest całkowicie zabudowany i nie ma do niego dostępu), nadal karta się grzeje. Thermal pady na pamięciach były w fatalnym stanie, ale ponieważ nie miałem nic na wymianę, zostawiłem je. Pomyślałem, że może by je zerwać i po prostu przesmarować pamięci pastą. Czy byłby to dobry pomysł? W ogóle jakie macie pomysły, żeby obniżyć temperaturę tej karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator w zasilaczu, jeden 80mm z tyłu, AC Freezer 7 - to wszystko, nic specjalnego, ale jak tę kartę kupiłem, to miała jednak niższe temperatury w tym samym komputerze. Ok 66-70 było w stresie a w spoczynku ok 48-50. Teraz mam w spoczynku 58. Dla porównania, pasywny 7600gt w tym kompie osiąga góra 70.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastę można zmienić, może chłodzenie się sknociło (a może i kurz?). Odkręć bok obudowy, daj np. jakiś prowizoryczny wentylator, z piwnicy czy coś i wtedy też zobacz. Szczerze mówiąc, to trzeba próbować różnych sposobów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatora nie trzeba podkręcać. I bez tego robi w grach wystarczająco dużo szumu, wkręca się nawet na 70-80%.

No nic, może faktycznie lekko przesadzam. Skoro mówicie, że te 80st jest jeszcze ok...

@Mihashek

Właśnie o to chodzi, że zmieniłem pastę na Arctic Silver 5, oczyściłem z kurzu, gdzie był dostęp, ale nic to nie dało. Żeby był jakiś lepszy dostęp do radiatora, ale nie za bardzo jest, całość jest porządnie zabudowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w spoczynku chodzi na 35% i jest niesłyszalny. Podobnie w starszych grach. Np. w TDU słychać, ale dosyć cicho, natomiast np. w tych bardziej wymagających grach, np. Skyrim, potrafi nieźle dawać do wiwatu, nawet 80%, temp wynosi wtedy koło 76st.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...