Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Felo0000

Zasilacz, DHCP i zawiecha

Polecane posty

Witam. Ostatnio zmieniłem zasialcz na nowy z jakiegoś made in china na normalny markowy. Tutaj od razu zaznacze, że w płycie obok gniazda procesora mam gniazdo "kostke" 4 pin chyba 12V z tego co wiem. Problem w tym, że nowy zasialcz miał jedynie 2x4pin, spięte jako 8pin. Ja zrobiłem tak, że po prostu rozpiąłem to na dwie kostki po 4pin i wpiąłem do gniazda. Gdy odpaliłem komputer zaczęły się dziać cuda. Na początku niby normalnie startował, jednak w pewnym momencie wszystko stanęło, wyszło coś z Realtekiem, potem napis DHCP i obracający się w kółko ukośnik. Nie wiedziałem o co biega, więc czekałem. Po chwili wyszła informacja że cośtam failed (wiem że nie jestem konkretny, ale zamieszcze screeny a raczej zdjęcia z telefonu) i prośba, zebym włożył do napędu płytę z systemem celem botowania. To jednak nie pomoglo, bo odpalał mi się instalator windowsowski. Kolejność botowania w BIOSie mam poprawną - HDD potem CD. Czy problemem może być ta wtyczka i wystarczy się zaopatrzyć w przejściówkę z molexa, czy to poważniejszy problem? może dysk pada? Proszę o szybką pomoc, bo pilnie potrzebuję komputera do pracy...

post-77422-0-75300200-1361465002_thumb.j

post-77422-0-52594900-1361465013_thumb.j

post-77422-0-30575500-1361465028_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina kabli bo dysk podczas startu widział normalnie i pokazywał. Nie wiem co się stało, ale poodpinałem wszystko, przeczyściłem z kurzu i pozapinałem jeszcze raz, potem odpiąłem jeden dysk na którym systemu nie było i komp odpalił, i zainstalował mi sterowniki do dysku (?). Po tym zabiegu wyłączyłem go i wpiąłem drugi dysk. Też zainstalował stery i wszystko śmiga, więc możliwe że jednak coś było niedociśnięte. Dzięki za zaangażowanie Blady (+ ;)) a temat chyba do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...