Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

robhar1290

Pendrive "Ratunkowy" + Pendrive instalacyjny

Polecane posty

Witam,

Już od pewnego czasu zastanawiałem się nad stworzeniem pendrive'a, który miałby w sobie Linuxa z funkcjami typowo naprawczymi. Do tego celu przeznaczyłem pendrive'a 8GB. Zastanawiam się jednak, która wersja Linuxa oraz jakie oprogramowanie do niego powinno się nadac? Jakieś pomysły?

Sprawa 2:

Zakładam też drugiego pendrive'a. Ma on służyć jako napęd instalacyjny windowsa 7 home premium x86 + sterowniki. Jednak nie mam pojęcia skąd wziąć tego windowsa. Razem z laptopem mam windowsa w wersji preinstalled, czyli mam kod windowsa możliwy do wykorzystania przy ewentualnej instalacji go. Czy macie jakieś pomysły skąd go wziąć?

Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecalbym wrzucic na penka Hiren's Boot CD. Nie dosc, ze zawiera ratunkowe distro Linuxa, to do tego masz jeszcze wiele przydatnych narzedzi (GParted, albo Parted Magic, Memtest86+, narzedzie do naprawy NTLDR, mini XP (z roznymi programami do naprawy/diagnostyki). Ja na swoim ratunkowym penie mam jeszcze FreeDOSa i osobne wersje GParted (x86 i x64)

Za pomoca YUMI wszystko ogarniesz smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym za bardzo nie kombinował, tylko skorzystał z gotowego rozwiązania - Ultimate Boot CD. Zawiera on wszystko, co jest potrzebne do diagnostyki sprzętu, a Parted Magic wystarcza do normalnych operacji, które przydają się przy awarii systemu. Jeśli czegoś w nim brakuje, to zawsze możesz to dodać.

Jeśli chodzi o drugie pytanie, to jest nieco bardziej skomplikowane. Tak naprawdę większość producentów komputerów, którzy dostarczają systemy OEM korzysta ze środowiska Windows PE, by nieco zmodyfikować proces instalacji. W teorii da się wydobyć z tego system, ale nie musi to być proste. Łatwiej jest pogadać ze znajomymi i poszukać kogoś, kto ma oryginalną płytę z takim samym Windowsem, jak masz zainstalowany i przygotować pena korzystając z plików z tej płyty (MS dopuszcza tego typu zabiegi, więc nie łąmie to postanowień EULA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...