Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HammerHead

Ustawienie dostępu do pliku, Windows 7

Polecane posty

Witam,

Chciałbym tak ustawić dostęp do jegnego pliku, by była możliwość tylko i wyłącznie jego odczytu. Modyfikowanie, usuwanie, zmiana nazwy itp. chiałbym by była zablokowana. W skrócie - tylko do odczytu.

Oczywiście, zaznaczenie tej opcji nic nie dało, tak samo jak nieco bardziej zaawansowane próby nadania dostępu. W razie pytań, proszę pytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Win7 Pro, taki z MSDN AA

Zrobiłem tak, cudowałem chyba z każdą możliwą konfiguracją. Steam zawsze najpierw zmieniał nazwę pliku "message.wav" na "message.wav.old" i wrzucał swój. Co ciekawe - jeżeli zabronię modyfikowania pliku, to z automatu blokowana jest również możliwość jego odczytu. Jakim sposobem modyfikowanie jest najniższym stopniem interakcji, tego nie wiem. Jedyne co mogę zmienić, to zablokować opcję zapisu, i poblokować wszystko co nie jest odczytem.

Ale w skócie - nadal można zmienić nazwę pliku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy ustawienia z jakiejś grupy użytkowników, do której należy Twój użytkownik, nie przesłaniają Twoich ustawień.

Druga rzecz, jeśli chodzi o nazwę pliku, to spróbuj zmienić uprawnienia do katalogu nadrzędnego (tam zablokuj możliwość modyfikowania) i zobacz co się stanie.

Jest jeszcze możliwość taka, że program modyfikuje plik, bo jest odpalany z uprawnieniami innego użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...