Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Torton

Problem z komputerem

Polecane posty

Witam serdecznie.

Posiadam taki o to komputer: INTEL i5 2500K , Geforce 560 TI , 8 GB RAM (GOODRAM DDR3 PC1333 Dual) , dysk WesternDigital 1TB WD10EARX 64MB, zasilacz Be Quiet! 550 W 80+ , oraz płytę główną ASUS P8H77-M Pro.

Mam taki o to problem,że komputer co jakiś czas zwiesza na chwile, występuje to zarówno na pulpicie jak i w grach. Mam zainstalowany Windows 7 Home Premium x64, wszystkie partycje zdefragmentowane, przeczyszczone wszystko cleanerm, sprawdzone chkdsk, sprawdzałem kiedyś nawet programem western digitala do sprawdzania błędów dysku i takowych nie znalazł. Na moim drugim komputerze z tym samym windowsem słabszym nie mam w ogóle ścinek sytemu.

Wie ktoś może co może być przyczyna ??

Z góry thx za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że sprawdzałeś dysk w Data LifeGuard Diagnostics, podaj S.M.A.R.T. dysku (jak zauważyłem, ten program niestety wszystkich nieprawidłowości - i to nawet poważnych - nie odnotowuje, a moim zdaniem powinien nawet najmniejsze). Możesz skorzystać z programu HD Tune (zakładka Health), poza tym wykonaj również w tym programie Benchmark.

BTW skanowałeś dysk pod względem występowania szkodników (o tym nie wspomniałeś)? Jak wyglądają temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to w zasadzie napisałem, chodzi o realokowane sektory (parametr 05 jego wartość RAW w systemie szesnastkowym wynosi 283, w przeliczeniu na dziesiętny - 643; nawet program zaznaczył ten parametr na żółto, przez co status też jest żółty - "uwaga" :)), są to bady fizyczne, które zostały przeniesione. To stuprocentowy dowód, że dysk jest uszkodzony i w każdej chwili może się zupełnie rozsypać. Już obecność jednego takiego sektora zazwyczaj podlega reklamacji.

EDIT: Spóźniłem się (zająłem się na chwilę czymś innym, a później nie sprawdziłem, że jest już odpowiedź), ale to nic, ponieważ napisałem nieco więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...