Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peaify

Rozwiązany: Problem z internetem po podłączeniu się do wifi

Polecane posty

Witam,

Mam bardzo dziwny problem. Mój laptop podłącza się do mojej sieci domowej, do routera. W centrum sieci pisze, że laptop jest podłączony, ale jest to "Sieć niezidentyfikowana, brak dostępu do internetu" - dokładnie to pisze na samej górze okienka w której można przeglądać dostępne sieci, na dodatek jest tam ikonka ławeczki. Natomiast, mój komputer stacjonarny jest również podłączony do tego routera, przez kabel i wszystko działa.

Cały problem powstał, kiedy wróciłem z internatu. Tam podłączałem się do internetu poprzez kabel, tyle że przez LAN - szkoła miała własną sieć. Łączyłem się wchodząc poprzez Opcje Internetowe ---> Połączenia ----> Ustawienia sieci LAN, a tam używałem serwera proxy. Być może istotne jest to, że musiałem odznaczyć opcję "Automatycznie wykryj ustawienia", a zaznaczałem "Użyj serwera proxy dla sieci Lan..."

Nie mam pojęcia o co chodzi - spadło to jak grom z jasnego nieba, przyjechałem do domu, uruchomiłem laptopa i po prostu nie miałem internetu. Osobiście uważam, że jest to spowodowane tym, że komputer wychwytuje tą sieć jaki publiczną, niezaufaną i nie ma dostępu do internetu, mimo tego, że JEST PODŁĄCZONY do sieci wifi. Proszę o szybką pomoc.

Aha, i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, jeszce dziwniejsza. Kiedy mój laptop jest podłączony do sieci wifi (czyli jest włączony), na komputerze stacjonarnym nie mam internetu. Kiedy najadę na "ikonkę komputerka" na pasku zadań pisze, że internet jest, wszystko cacy, tyle, że go nie ma. Nie pojmuje tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewny, czy wyłączyłem kartę lan, ale wybrałem jedyną sensowną możliwość. Tutaj wyniki wpisania komendy, dwa obrazki na imageshacku, pierwszy to początek całego tekstu, drugi to jego końcówka.

http://imageshack.us/f/834/internet1f.jpg/

http://imageshack.us/f/401/internet2c.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Zastosowałem się do tego co tutaj napisałeś, ale nawet przy tym wystąpiły problemy. Postępując zgodnie z tym co mi podałeś w linku, w pewnym momencie do wyboru miałem 2 protokoły - 6 i 4. Problem w tym, że 6 nie działa. Kiedy klikam we właściwości protokołu 6 oraz wpisuje podane przez Ciebie dane, pokazuje się coś takiego.

http://img17.imageshack.us/img17/6089/poczenieprotokol6.jpg

Na dodatek, protokół 4 ma zupełnie inne okno wpisywania DNS-ów, jest znacznie mniejsze i wpisane są już kropki które oddzielają poszczególne liczby (nie wiem, czy to cokolwiek znaczy, pisze w razie czegoś). Dalej, przechodząc do wiersza poleceń : wpisywanie ping wp.pl skutkowało komunikatem o braku połączenia, a ping 212... "critical failure", czy coś takiego.

Mam jedno pytanie - czy przywrócenie komputera do jego ustawień fabrycznych mogłoby rozwiązać sprawę ?

Podsumowując, nie widzę żadnej zmiany. Tzn, jest jedna, lecz nie jestem co do niej pewny - kiedy jestem we właściwościach połączenia Dom, jest pokazany taki graf o bajtach wysłanych i odebranych. Z tego co się orientuje, wcześniej bajty były jedynie wysyłane a było 0 odebranych, a teraz są także odbierane (chociaż to takie subiektywne odczucie, mogło to być już wcześniej). No i na górze tego okienka jest "Protokół internetowy IPv6" a niżej IPv4 i przy obu pisze, że nie jest podłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, nadal to samo.

Ping wp.pl :

Żadanie polecenia ping nie może znaeźć hosta wp.pl. Sprawdź nazwę i ponów próbę.

ping 212.77.100.101:

4 razy pokazuje się : Ping : Transmisja nie powiodła się. General Failure.

Statystyka badania ping dala 212.77.100.101.:

Pakiety : Wysłane = 4, Odebrane = 0, Utracone = 4 (100% straty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wierszu poleceń wklep to co poniżej. Jakie masz szyfrowanie na routerze? Jeśli WPA2 z AES spróbuj zmienić na TKIP (ew. jak się nie uda to szyfrowanie na WPA).

netsh winsock reset

ping tutaj_adres_IP_routera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wszystko śmiga. A wystarczyło zaufać windowsowi...Kiedy rozłączyłem się z routerem, spróbowałem się połączyć ponownie. Wiadomo, połączyłem się, ale internetu nie było, wyświetlił się komunikat o ograniczonym dostępie. Ale tym razem moją uwagę zwrócił windowsowski napis "rozwiązywanie problemów" Nacisnąłem, przeszła szybka diagnoza - nie pamiętam dokładnie co, ale chodziło o DNS. Nacisnąłem "Rozwiąż problem" i gotowe. Wszystko działa, internet jest i śmiga.

Tak czy inaczej, ogromne dzięki. Chciało Ci sie pomagać, nauczyłem się przy okazji kilku rzeczy ; ) Jeszcze raz wielkie dzięki. Myśle, że temat do zamknięcia, a rozwiązaniem jest po prostu zaufanie Windowsowi ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...