Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kristhebest

Rozwiązany: Problem z Liveboxem, Comodo i hostowaniem serwerów w grach.

Polecane posty

Zawsze jak chciałem postawić serwer w jakiejkolwiek grze wystarczyło przekierować port w Liveboxie i wyłączyć Comodo. Kilka dni temu postanowiłem poszukać rozwiązanie do problemu z blokowaniem Comodo i znalazłem, należało usunąć wszystkie reguły globalne, następnie w kreatorze ukrywania portów wybrać drugą opcję i na koniec w regułach globalnych zezwolić na ruch w obu kierunkach na wybranych przez nas portach. Wszystko to zrobiłem, a serwer dalej nie działał, więc zacząłem kombinować z regułami globalnymi. Dziwne jest to, że nawet jak wyłączę firewalla to serwer nie działa(kilka dni temu, zanim zacząłem "bawić" się z Comodo, działał), a nic, oprócz przekierowywania portów, w ustawieniach Liveboxa nie zmieniałem. Zauważyłem, że w zakładce "NAT wg zasad" w ustawieniach Liveboxa wszystkie porty były wyłączone, więc je włączyłem. Teraz porty są odblokowane przy włączonym firewallu, a serwer dalej nie działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc dojść z tym do ładu? Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regułach globalnych daj blokowanie wszystkich wychodzących i przychodzących ICMP. Jeśli przekierowujesz tylko porty na routerze by serwer działał to jedyne co musisz zrobić to dodać port do uprzywilejowanych w firewallu. Nie musisz bawić się regułami oraz strefami sieciowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, wielkie dzięki. Czyli nie muszę mieć reguły w globalnych regułach, która zezwala na ruch obustronny na portach uprzywilejowanych?

Jeszcze mam inny problem, ale to już raczej z liveboxem. Kiedy łącze laptopa z liveboxem przez wifi i próbuje grać razem z tym laptopem przez internet(np. w Company of Heroes) wywala błąd z NATem na laptopie. Domyślam się, że muszę coś zmienić w ustawieniach liveboxa, ale nie bardzo wiem co. Mógłbyś pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę mieć reguły w globalnych regułach, która zezwala na ruch obustronny na portach uprzywilejowanych?

Na początku spróbuj bez reguł. Powinno dawać radę, daj tylko pełen dostęp do internetu grze, dla której serwer stawiasz.

Co do drugie problemu. Również przekieruj porty na IP laptopa + dodaj je w regułach firewalla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ten sam port na UDP i TCP trzeba dodać osobno, nie ma opcji "TCP i UDP". Mam nadzieje, że wszystkie moje problemy z internetem skończą się po wymianie Liveboxa.

Dzięki za pomoc i temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...