Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maiku

Rozwiązany: Internet w sieci Lan na windows 8

Polecane posty

Witam.

Ostatnio zakupiłem sobie laptopa i chciałbym stworzyć sieć LAN tan aby na każdym komputerze był dostęp do internetu. Nie mam żadnego switcha ani routera, pc i laptop łączone są bezpośrednio przez kabel lan. Z pracą sieci nie ma problemu, wymiana plików i granie nie przysparza problemów, jednak mam problem z działaniem internetu. Nie mogę sprawić żeby internet chodził na obu komputerach (działa oczywiście tylko na tym do którego podłączony jest modem). Posiadam internet mobilny z sieci Play, jak już mówiłem komputery ączę bezpośrednio przez kabel lan lub Bluetooth, bo mam i taką możliwość, na obu komputerach jest zainstalowany windows 8, na pc wersja 32 bit, na laptopie 64 bit. Proszę forumowiczów o pomoc bo próbowałem wszystkich znanych mi sposobów ze starszych systemów, przeszukiwałem też internet, jak na razie nic nie pomogło.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem, cudowałem z ip, różnymi ustawieniami w samym połączeniu. Nic nie daje.

Jedna mała zmiana. Zakupiłem router D-Link GO-RT-N150. Właśnie szukam sposobu by rozdzielić internet za jego pomocą i jakoś go skonfigurować. Jeśli ktoś wie jak to zrobić, niech napisze, jak nie mi to komuś innemu może się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem idei zakupi routera, który nie ma wejścia USB a co za tym idzie nie obsługuje internetu mobilnego. Jedyne co możesz teraz zrobić to udostępnić internet z modemu (we właściwościach karty musisz udostępnić dla wszystkich użytkowników), kabel od karty sieciowej poprowadzić do portu WAN w routerze, ustawić go na DHCP/Dynamic IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...