Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Assasin4

Wiatrak w laptopie trzeszczy

Polecane posty

Mam 2,5 roczny laptop. Czasem przy właczeniu lub poruszeniu obudowa wiatrak od proca dziwnie trzeszczy co dziwne w takich chwilach bardzo mocno chlodzi. Pomaga np zamkniecie pokrywy laptopa i ponowne wzbudzenie. Dodam ze problem przegrzewania zaobserwowalem dawno np w grach typu Far cry 3 i NFS run, Darksiders . Dzieje sie to w momentach "zadymy" gdy duzo sie dzieje. Co kilka minut laptop zwalnia na kilka sec. (spadek fps do np 20) i potem znow smiga. Czy cos mozna zrobic?

Dodam ze podkladka nic nie daje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psujące się wiatraki to częsty problem w laptopach. Ja miałęm dwa laptopy (od szatańskiej firmy Lenovo) i w obu po ok. 2 latach zepsuł się wiatrak. W sensie, że gorzej chłodził i zaczął trzeszczeć podczas wyłączania i intensywnej pracy. Polecam sprawdzić czy twój również się nie zepsuł w razie awarii można wymienić. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak mam sprawdzic czy sie zepsuł? Przeciez slysze ze chodzi. Powiedz ile moze wyniesc naprawa i gdzie to zrobia bo nie mam na niego gwarancji. Czy mozna kupic jakis lepszy, wydajniejszy, zeby sie nie przegrzewal w grach? Heh nawet podczas tego posta właczyl sie i chodzi jak "kosiara". Aha i teraz mi sie przypomnialo czy on w karzdej chwili moze przestac dzialac i procek sie pali, bo boje sie o bespieczenstwo lapka:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak możesz wymienić sam, bo to nie jest skomplikowana naprawa. Wystarczy tylny panel laptopa odkręcić żeby zyskać dostęp do całego chłodzenia, o możesz też sobie przeczyścić chłodzenie i wymienić pastę termoprzewodzącą. Potem odkręcasz wentylator i odłączasz jego kabelek zasilający, a w jego miejsce wkładasz nowy i podłączasz go do zasilania (wiadomo, sam się nie zakręci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineło już pół roku, a mój problem nadal narasta. Wiatrak nadal chodzi, ale czasem bardzo głośno i nic nie da sie zrobic. Dodatkowo wysiada dysk, ale wymieniam go w przyszlym tygodniu na:

http://allegro.pl/dysk-ssd-plextor-128gb-2-5-sata-3-lata-gw-i3524546248.html#tabsAnchor

A co do wiatraka to problem polega na tym że nigdzie nie moge znalesc nowego wiatraka . Jest tylko cos takiego ale używane:

http://allegro.pl/wentylator-radiator-acer-7741-i3513971021.html

i podobny tylko za 29PLN

Co do rozebrania lapka to nie ma problemu bo otworzyłem go juz nie raz z kumplem informatykiem. Licze ze ktos wie gdzie kupic taki wiatrak, byle to nie byl ebay i trzeba by placic PAYPAL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...