Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vezokz

radeon his 6850. Najnowsze gry.

Polecane posty

Witam! Chodzi mi o moja karte graficzna. Czy to teraz dobra karta a przynajmniej srednia półka. Czy pogram na niej w crysisa 3 oraz far cry 3? tak na high/medium. Na komputerze mam tez zainstalowany program catalyst ktorym mozna podkrecic karte , zmieniac tam cos? A moze powinienem wymienic juz grafike ?Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie ma sensu wymieniać karty graficznej. Spokojnie poradzi sobie w nowych jak i starszych grach.

Ważne jest również pozostała konfiguracja twojego komputera. Nie tylko karta graficzna wpływa na poziom grafiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Mam bete crysisa 3 . I są niezłe spowolnienia zacinki, nawet na. low. Moze to wina monitora mam 15 calowy i gram w rozdzielczosci 1024x768. Najmniejsza jaka moze byc. I tak w kazdej grze. Ale tylko c3 sie tak zacina. W menedżerze urządzeń karta wyswietla sie jako radeon 6800 series. Czy to dobrze? Ps : jak to jest z tymi seriami radeona , 5000 jest lepsze od serii 6000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spowolnienia i zacinki są spowodowane tym, że to BETA i twórcy jeszcze nie zoptymalizowali kodu do poszczególnych konfiguracji.

Rozdzielczość w twoim przypadku nie ma nic do rzeczy bo i tak ustawiasz mniejszą niż full HD - powiedziałbym nawet, że powinieneś mieć lepszą sytuację jeżeli chodzi o ilość klatek.

Jeżeli karta wyświetla się jako "Radeon 6800 series" to jest to poprawny stan bo sterowniki są produkowane pod serię kart a nie konkretny model.

P.S. W przypadku tej karty podkręcanie o 5MHz to jak wrzucanie kamienia do stawu. Jeżeli rzeczywiście masz spadki fps'ów to ściągnij z internetu darmowy program "Malawarebytes anti-malaware" i sprawdź czy na pewno nie masz gościa w postaci wirusa na dysku komputera! Podaj też markę i model zasilacza bo zapewne siedzi u ciebie "psuj" w stylu Modecome FEEL'a.

@EDIT

Tak dla ścisłości - sam mam. w. wym. kartę i nie mam z nią wymienionych przez ciebie problemów. Gram prawie zawsze przy najwyższych możliwych ustawieniach w rozdzielczości 1680x1050 i przy zdecydowanie słabszej konfiguracji pozostałych komponentów a przez większość czasu utrzymuję stabilne 30 fps'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>30 fps

>straszne ściny

>nie da się grać przy 30 fps

Ah, problemy pierwszego świata... Jeżeli twoje "straszne ściny" to rzeczywiście 30fps to nie widzę sensu by dalej ciągnąć ten temat!

A teraz uważaj, bo może czegoś się nauczysz:

Ludzkie oko to bardzo dziwny narząd. Lata badań na jego polu ustanowiły, że idealną ilością klatek na sekundę które widzi nasze oko jest "magiczne" 29,5 które jest aktualnie telewizyjnym standardem. Większa ich ilość powoduje tylko iluzoryczne zwiększenie płynności bo oko wciąż rejestruje tylko 29,5 a sama iluzja polega na tym, że mózg w tym przypadku dodaje automatyczne "efekty" takie jak smużenie.

Jeżeli zaś chodzi o twój zasilacz to samo "chieftec 500" nic mi nie mówi bo to tak samo jakbyś na moje pytanie "Jaki masz telewizor?" odpowiedział "LG o rozdzielczości FullHD."! Tak więc jeszcze raz: marka I model!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Już widzę, że to nie jest sprawka zasilacza. Nie jest on na naszej niesławnej "czarnej liście" i powinien bezproblemowo utrzymać twoją konfigurację.

Moje propozycje są w tym momencie takie:

1 - Ściągnij jeszcze jeden programik, który nazywa się CCleaner i sprawdź rejestr pod kątem błędów oraz usuń nim "śmieci".

2 - Ściągnij najnowszą aktualizację sterowników za pomocą Catalysta (jeżeli jeszcze nie masz)

3 - Poczekaj na stabilniejsze wersje gry - beta ma to do siebie, że jest mniej stabilna od finalnego produktu.

4 - Po premierze większych tytułów zazwyczaj są wydawane hotfixy do sterowników kart graficznych, które mogą zwiększyć wydajność o kilkadziesiąt procent.

5 - Proponuję też żebyś dołączył w przyszłym poście ekran z ustawieniami graficznymi jakie masz w Crysisie. Niektóre ustawienia mało dają a potrafią obciążyć system naprawdę mocno!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Rejestr wyczyszczony było spoooro błedów. Crysisa narazie odpuszczam. Poczekamy na pełną wersję. Catalyst zaktualizowany. Mam jeszcze pytanie odnośnie klatek na sekunde. W wielu grach np. Bf3 spadki płynności powodują lagi. Przez to np nie moge pokonać przeciwników. Kiedy mam spadek , często przeciwnik ze stabilnym fps zabija mnie zanim zdąże go zobaczyć. Do tego dochodzi połaczenie internetowe oraz ping. Wieć to 60 fps się przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobrym sposobem będzie ściągnięcie darmowego antywirusa avasta, i zrobić mu pełen skan ale przy włączaniu windowsa (jest okienko żeby zaznaczyć) w ten sposób pozbędziesz się bardzo upierdliwych za przeproszeniem trojanów, chwile czasu jednak zajmie.

Jak to nic nie da to jeszcze jest przecież reinstalacja windowsa.

Bądźmy szczerzy - przy rozdzielczości na której grasz HD6850 powinien działać bez żadnych spadek, na 100%. Ta karta daje sobie radę we wszystkich grach przy wysokich na full HD (wiem bo posiadałem). A więc wydaje mi się że to wirus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...