Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bad_Samaritan

Pytania o grafikę

Polecane posty

Hmmm... A nie da si e zrobić takiego obrazu w GIMPie a później dopier ozająć się nim w Corelu?

Ja mam pytanie. Chodzi mi o program/y za pomocą których mogę dodać znak wodny na wielu fotografiach naraz (tzn. chodzi o to żeby nie otwierać każdej grafiki osobno żeby wkleić napis). Próboałem z XnView ale tam chyba takiej opcji nie ma...

Pluginy do GIMPa. Chodzi o jakąś stronę na której mogę znaleźć takowe. Tylko żeby były ładnie opisane GDZIE je wkleić po ściągnięciu. Szukałem na odnośnikach ze strony GIMPa, ściągnąłem kilka ale nie działają bo nie wiem gdzie wkleić.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faststone Image Viewer posiada narzędzie dodające znak wodny do wielu plików na raz. Zaznacza się pliki, F3, wybiera opcje zaawansowane, a w nich znak wodny, wskazuje się plik i gotowe.

Pluginy w GIMPie wrzuca się do katalogu lib\gimp\2.0\plug-ins\.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbuje ale nic z tego za każdym razem wyskakuje że "obiekty zostaną scalone z tłem" i kicha

Nie wiem, jak to jest w Gimpie, ale spróbuj utworzyć pierwszą warstwę z tłem przezroczystym (transparency?) tworząc nowy dokument graficzny i po skończeniu najlepiej zapisać jako PNG, bo GIF ma katastrofalną jakość (szczególnie z ograniczeniem kolorów i faktu braku antyaliasingu na krawędziach obiektów i czcionek) i dziś jest wypierany właśnie przez PNG, a animacje przez FLV (flash).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewno pytanko. Po zrobieniu zdjęcia, w którym pojawił się efekt czerwonych oczu próbowałem usunąć je IrfanViewem. Problem polegał na tym, że jeśli osoba ma oczy koloru np. brązowego to po edycji zdjęcia wychodzi, że ma niebieskie.

Jak w zmienić kolor oczu w Gimpie(pyt. nr 1)???

Czy są programy które potrafią właściwie zmienić kolor oczu na taki jaki być powinien(pyt. nr 2)???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewno pytanko. Po zrobieniu zdjęcia, w którym pojawił się efekt czerwonych oczu próbowałem usunąć je IrfanViewem. Problem polegał na tym, że jeśli osoba ma oczy koloru np. brązowego to po edycji zdjęcia wychodzi, że ma niebieskie.

Jak w zmienić kolor oczu w Gimpie(pyt. nr 1)???

Czy są programy które potrafią właściwie zmienić kolor oczu na taki jaki być powinien(pyt. nr 2)???

Ad 1 Nie mam Gimpa, ale liczę, że ktoś niedługo Ci wyjaśni ;)

Ad 2 Możesz zmienić barwę/natężenie koloru (w photoshopie to jest Hue/Saturation), tego więc szukaj w opcjach Gimpa.

[edit]

Względem zmiany koloru oczu na właściwy, program nie przewidzi (raczej..) jaki kolor oczu osoba ma naturalnie, natomiast jeśli tylko to pamiętasz, kombinuj z barwą koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...