Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Subterras

Przegrzewający się laptop

Polecane posty

Chwilowo posiadam laptopa Acer Aspire 5737z jest on dość słaby ale mimo to kiedyś trzymałem na nim bez problemu np. LoLa teraz jest to dla niego masakra ... W czasie gry mam np. cały czas 50fps, wszystko spoko a tu nagle 10 i tak przez 5 min i znowu 50 i tak w kółko ... Czym to może być spowodowane ? Jakieś rady ? Myślałem o przegrzewaniu więc jakieś 2-3 mies temu dałem go do czyszczenia a problemy mam od około 2 mies bo 1 mies od czasu czyszczenia było w miarę ok ... A ja nie wiem jak go otworzyć ;( Może bym zajrzał ale nie wiem jak pomocy !

Pozdrawiam :P Jak coś mam Viste ;( 32 bity

CPU : T4200

GPU : 9400M G

4 GB RAMU ( tak wiem 32 bity tego nie wykorzystają )

Pomocy ! Co mam robić ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że komputer będzie miał problemy z chłodzeniem ale nie myślałem że aż takie po 2 nie chce narazie czyścić bo nie wiem jak .... jak coś podpowiedzcie mi bo nie wiem, z tyłu nie da sie odkręcić samego dojścia do chłodzenia. Załączam dla was screeny.

Przed grą : http://imageshack.us/photo/my-images/27/przedgra.jpg/

Pierwszy lag : http://imageshack.us/photo/my-images/703/pierwszylag.jpg/

Przestało lagować : http://imageshack.us/photo/my-images/703/pierwszylag.jpg/

Kolejny lagi i 15 minuta gry : http://imageshack.us/photo/my-images/838/kolejnelagii15mingry.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt się przegrzewa to napewno zobaczysz nz screenach o które zapytał kolega Dirian.
Sęk w tym, że nie zobaczy. Do 105 stopni (a przynajmniej do ponad dziewięćdziesięciu) na procku sporo brakuje, cieplejsza jest już karta, ale odnotowana temperatura, także nie wskazuje, aby grafika się przegrzewała. Zatem sprawa problematyczna, IMO wskazane są dalsze testy, czyli skorzystanie z programu OCCT.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odmówiłeś przeczyszczenia kratki wylotowej (każdy w domu ma odkurzacz przecież)

2. Piszesz posty pod postami zamiast je edytować.

3. To z occt daj chociaż screen z użyciem cpu i jego temperaturą dla core #0 a nie jakąś listę procesów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Napisałem że się przegrzewa :/ mam ci to po niderlandzku napisać żebyś zrozumiał?

2. Jak się robi teringzooi z tematu to później się nie dziw, że kulturalni ludzie tu nie odpisują i nie pomagają ;)

3. Widzisz po 2 minutach proc się przegrzał i test się wyłączył.

Standardowe postępowanie w takim przypadku to odkurzenie kratki wylotowej wentyla lub przedmuchanie sprężonym powietrzem ile razy mam to powtarzać? Czy może czekasz na to aż ktoś powie "wyłącz lapka powiedz hokus pokus i już będzie po problemie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić 1 godzinny test OCCT, lecz po 2min wyświetla się core 1 over maximum valute ! reached : 87 max : 85

Co sie dzieje ?

Pomocy ... Testu bez tego nie zrobię ...

Myślę czy to nie wina słabego już na te czasy kompa ... Ale kiedyś grałem bez lagów i problemów a dziś jedna gra w LoLa bez 25 minutowego laga ? Nie możliwe !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym wcześnie, ale się źle czuję i nie bardzo mam do tego głowę (przede wszystkim nie chcę wyciągać błędnych wniosków i pisać jakichś głupot, a to przy gorączce może się zdarzyć =]).

Procesor najprawdopodobniej się przegrzewa, więc testu pozytywnego raczej nie zaliczysz. W każdym razie możesz jeszcze zmienić gdzieś w opcjach OCCT temperaturę graniczną, po której test ma zostać przerwany, i jeszcze raz spróbować. Obecnie program ma tę granicę ustawioną za nisko (to się niekiedy zdarza przy laptopowych procesorach). Maksymalna temperatura pracy Twojego procka to 105°C, ale aż tyle nie nastawiaj, wystarczy 95.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

core 1 over maximum valute ! reached : 87 max : 85

Co sie dzieje ?

Dokładnie znaczy to - rdzeń nr 2 przekroczył maksymalną dopuszczalną temperaturę. Osiągnięta: 87 stopni, Dopuszczalna: 85 stopni.

Z powodu zbyt wysokiej temperatury dalsze działanie programu jest niemożliwe.

Co może pomóc:

1) Przeczyszczenie otworów wylotowych (wystarczy sprężone powietrze, ew. odkurzacz, zwykle da się to zrobić bez rozkręcania laptopa)

2) Wymiana pasty termoprzewodzącej (tu potrzeba interwencji specjalisty - rozkręcenie lapka jest konieczne) na chłodzeniu CPU.

3) Użycie podstawki chłodzącej.

Edit:

Możesz zrobic tak, jak napisał antros22 - włącz OCCT, kliknij "Options", następnie ikonkę z kołem zębatym i wpisz maksymalną temperaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem max temp na 95 stopni, po 2 urzywam podstawki chłodzącej, po 3 laptop był czyszczony ok. 3 mies temu ... w raz z wymianą pasty. Możliwe że gość coś zniszczył :P .... bo po 4 min testu mój laptop w stresie nie przekroczył nawet tych 95 stopni i sie przegrał i wyłączył ;(

Pewnie poradzicie mi przeczyszczenie go więc od razu proszę o pomoc jak otworzyć mojego laptopa. ( Aspire 5737z ) Bo nie ma on otworu na wentylator więc nie wiem jak się do tego zabrać.

Po 2 czy dostanę pastę np. w medi expert ? Jaką polecanie z opiłkami srebra czy bez ? Pozdrawiam

Wulgaryzmy są zakazane na forum. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc jak otworzyć mojego laptopa.

Zwykle wystarczy przełożenie go "do góry nogami" i odkręcenie kilku śrubek.

Klik

W tym przypadku powinno wystarczyć rozkręcenie i demontaż tych dwóch małych prostokątnych klapek. Przy okazji widać tu ładnie otwory wentylacyjne.

Jeśli nie czujesz się na siłach by samemu rozkręcać laptopa, skorzystaj z rady antrosa - oni mają zrobić tak, by było dobrze, a nie po paru miesiącach się znów chrzaniło.

Po 2 czy dostanę pastę np. w medi expert ?

Raczej bym na to nie liczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę myślałem nad tym co mi pisaliście .... ale to przecież karta sie przegrzewa :P Jak niosłem lapka do przeczyszczenia miał gość przeczyścić układ chłodzenia .... Nie znam sie na lapkach ale może jest coś z chłodzeniem karty graf ?

Temp procka to ok. 60

A karty graf to ok. 90 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewne podejrzenia (dość niejasne, więc nie należy się nimi zbytnio sugerować), że może chipset się przegrzewać. Ogólnie zresztą jest dość ciepło i trzeba jakoś temu zaradzić.

BTW, w sumie nie wiem od jakiego testu zaczynałeś, ale jeśli od CPU, to karta nie może mieć nic wspólnego z wyłączeniem kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co mam robić testów OCCT nie daje rady zrobić, karta graficzna osiąga temp. 90 + , nawet w grze BF Heroes po 15 min łapie takiego laga że jeju ... Jak ktoś może nich da bardzo dokładny jak rozkręcić to coś ... Już kiedyś próbowałem ale nie wychodziło.

Czy nie trzeba przedniej listwy zdejmować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...