Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

b3rt

Neostrada nie odnawia połączenia

Polecane posty

Witam, znowu muszę zwrócić się do was z pewnym problemem.

Mianowicie dość długo miałem internet 6 mb/s z neostrady, i wszystko działało dobrze. Wiadomo, raz dziennie zrywało połączenie (jak to neostrada), ale gdzieś po pół minuty odnawiało się i działało kolejne 24 godziny. Ostatnio przedłużyłem umowę na 10 mb/s, i zaczęły się schody. Nie dość że połączenie zrywa się 3-4 razy dziennie (swoją drogą też o regularnych godzinach, 7 rano, 18:00, 20:00 i 23:00, tyle zaobserwowałem), to jeszcze router nie odnawia połączenia automatycznie. Ręczny "connect" też nie działa, pomaga tylko soft reboot albo wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Dzwoniłem na infolinie, to koleś mi powiedział że tra 10-cio dniowy okres stabilizacyjny, w którym sieć działa niestabilnie. Problem w tym że ten okres minął wczoraj, a dzisiaj rano jak się obudziłem to internetu nie było (czyli przerwał się o 7:00 i już się nie wznowił). Transfer jest dobry, cały czas jest umówione 10 mb/s, tylko to przerywanie działa mi na nerwy. Czy jest możliwe że to po mojej stronie coś jest nie tak? Co może mieć wpływ na takie działanie?

Mój router to Linksys WAG200G, firmware najnowszy ze strony Cisco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na wszystkich trzech kompach (dwa po kablu, jeden przez wi-fi). Dodam że wczoraj przerwało łącze tylko raz, dzisiaj też tylko raz (ok. 7:00 rano). Czyli tak jak to bywa u TP, oni co 24h resetują połączenie i nadają nowy IP. Został jednak ten problem, że router nie odnawia połączenia z automatu, trzeba go resetować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nic to nie dało. Spróbuje jeszcze podpiąć router Sagema, ten który był w zestawie do neostrady, ale dopiero w niedziele, jak nie będzie potrzeby jednoczesnego połączenia trzech kompów do sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem sobie dzisiaj z pracy dokładnie taki sam router jak mój (WAG200G), tyle że ze starszym firmware'em i jest dokładnie to samo. Połączenie się zrywa, ale już się nie odnawia. Czy możliwe żeby była to wina akurat tego modelu, że coś nie trybi tak jak trzeba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany. Jak się okazuje, przyczyną był najprawdopodobniej router. Dzisiaj rano przywiozłem od znajomego jakiegoś starszego D-Linka, i chodzi dobrze. Dalej się zdarza że zerwie połączenie, ale błyskawicznie go odnawia, kwestia kilku sekund. Nie wiem dlaczego te Linksysy tak dziwnie działały (zwłaszcza że ten drugi jest na bank dobry, w końcu działa w pracy 24/7 i nic się nie dzieje), ale ważne że na tym "nowym" działa dobrze. Albo ludzie w TP coś namieszali w międzyczasie, i się zbiegło z nowym routerem. Na razie nie mam na to czasu, ale później sprawdzę jeszcze raz, czy aby na pewno tamten nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...