Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaiwan

Rozwiązany: Problem z kartą Sandisk(2gb) do telefonu

Polecane posty

Więc tak, podam wam wszelkie informacje (te co wiem sam).

ps:karta jest niewykrywalna dla wszystkich telefonów

Info:

-Mam telefon W890i (SE)

-Karta działała wcześniej

-w tej chwili nie działa na żadnym telefonie (testowałem aż 4)

-typ karty Sandisk m2 (2gb)

Jak to się stało? nie wiem, ale napiszę info jakie operacje wykonywałem na telefonie (z kartą) przez ten dzień.

-ściągałem na niego plik muzyczny

-używałem programu HideMe

jakieś pomysły co może być nie tak z tą kartą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy usuwa się kartę z nośnika, to za każdym razem trzeba wybierać opcje w urządzeniu np. "Usuń kartę pamięci z telefonu". Samoczynne wkładanie, i wyciąganie może spowodować uszkodzenie plików, lub w najgorszych przypadku uszkodzić kartę. Mam nadzieje, że tak robiłeś. Jeśli masz możliwość to użyj adaptera karty pamięci. Obawiam się jednak, że karta została uszkodzona, tym bardziej, że sprawdzałeś ją na innych telefonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GutekHolubek

Niestety chyba zapomniałem wtedy zaznaczyć "wysuń urządzenie bezpiecznie"

------------------------------------------------------

Adapter mam, ale nie mam pewności że działa w każdym razię mogę go kupić (wiecie mniej więcej ile kosztuję?)

Ile wynosi szansa na to że karta jeszcze zadziała? (biorąc pod uwagę fakt że nowy adapter się sprawdzi? (czy opłacalne jest kupowanie tego adaptera, w zależności ile kosztuje bo swój kupowałem dawno (bardzo dawno) za około 8zł jak jest teraz nie wiem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kilku złotych. Najlepiej kupić osobiście w sklepie komputerowym/komórkowym, bo nie warto przepłacać na wysyłce (jeśli oczywiście kupisz przez internet np. Allegro). Co do bezpiecznego wysuwania, nie należy pomijać tej opcji, gdyż jest ryzyko uszkodzenia karty. Kiedyś jak jeszcze miałem małe doświadczenie, to zlekceważyłem tą opcję, a karta 128mb poszła w kosz. Swoją drogą, ja bym nie zawracał już sobie tym głowy i na twym miejscu kupił nową kartę 2/4gb. Z adapterem nie ma 100% szansy, może zadziałać, ale mogą się pojawić błędy z odczytem. Gdybyś tak miał możliwość pożyczenia od kogoś adaptera to co innego, no ale od kogo... Twoja decyzja ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, dam znać jak naprawię problem

Udało mi się przeformatować bez użycia adaptera :D

Jakby ktoś potzrebowal takiej informacji to proponuję podłączyć do komputera rozładowany telefon i wybrać pamięć masowa

(wtedy każde nawet zepsute użądzenie będzie wyświetlane)

Ps:udało mi się odzyskać 70% plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...