Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enchantment

"Płomienie" przy temperaturze z SpeedFan

Polecane posty

Witam.

Od niedawna posiadam laptopa HP Pavilion g6-2245sw amd a10-4600m. Około tydzień temu zaczęły pojawiać się momenty, kiedy zaczął dziwnie głośno chodzić. Wcześniej nie spostrzegłem, aby się tak działo. Aktualnie również nie zauważam. Nie pamiętam dokładnie ile to trwało. Ściągnąłem jednak wtedy program SpeedFan i czasami, z ciekawości, sprawdzam sobie temperaturę. Jaka powinna być prawidłowa? Trochę się zmartwiłem. U mnie aktualnie(moment pisania postu) jest:

CPU Usage: poniżej 10%
HD0: 34C
Temp1: 42C
GPU: 0C
GPU: 38C

Ale temperatura potrafi wzrosnąć i wtedy w programie obok niej pojawia się czerwona strzałka, bądź płomień. Rozumiem, że oznacza to zbyt wysoką ilość stopni. Przykładowo, odpalam fifę i:

CPU Usage: poniżej 28-35%
HD0: 34C
Temp1: 63C(płomień)
GPU: 50C(płomień)
GPU: 52C(płomień)

Co to oznacza? Czy temperatura jest w normie? Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko takie ustawienia/

wskazania programu, nie należy się nimi sugerować,tylko patrzyć na temperatury, a te co podałeś są dobre.

UPDATE: Zauważyłem, że na innym forum również założyłeś taki topic i poproszono Cię o screena z HWM. Na nim widać, iż temperatura procesora jest bardzo wysoka. IMO nie ma pewności, że nie jest to przekłamanie programu/czujnika. Zatem zanim - jak Ci poradzono - udasz się do serwisu, najpierw sprawdź tę temperaturę w BIOSie oraz w "firmowym" programie (powinieneś taki mieć, tym bardziej, że to laptop), ewentualnie jeszcze np. w programie CoreTemp (choć obawiam się, że może temperatury rdzeni po prostu nie wykrywać).

Czy masz jakieś problemy z lapkiem (restarty, spowolnione działanie gier itp.)?

P.S. Nie odpowiadam tam, ponieważ pisanie w dwóch takich samych tematach, na dwóch różnych forach, mogłoby się dla mnie skończyć rozdwojeniem jaźni. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...