Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koorchuck

Przestały działać 3 głośniki z zestawu 5.1

Polecane posty

Witam.

Mam podłączone do PC kino domowe LG HT306PD kablem aux, czyli 1 minijack do zielonego wyjścia z płyty głównej (zintegrowana karta dźwiękowa, płyta Gigabyte GA 31M-S2L, czyli sterowniki Realtek) i 1 minijack do wejścia aux na przednim panelu kina. Na początku podłączyłem kino, zmieniłem tylko ilość głośników w Windowsie i wszystko pięknie działało, był nawet efekt surround, pewnie dzięki Dolby ProLogic, ale był. Od tego czasu nic nie grzebałem w software, a jedyne, co robilem, to odłączałem parę podzespołów w związku z problemami opisanymi w tym temacie

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=211878&hl=

Wiem, że wydaje się to głupie, ale chyba właśnie od tego czasu coś się skopało, tzn. przestały działać 3 głośniki, grają tylko 2 przednie satelity i subwoofer, w pozostałych słychać jedynie szum. Nie wiem, co się stało, przeglądałem już dziesiątki tematów i poradników w necie, ale niby wszystko mam ustawione dobrze, a głośniki nadal nie grają. Mam kodeki K-Lite, jeśli to ma jakieś znaczenie. Próbowałem też w nich grzebać, ale nic to nie dało.

Podobno są kable, które po podłączeniu również do pozostaych wyjść, tzn. różowego i niebieskiego pozwalają na odtwarzanie dźwięku na 6 głośnikach, ale czy da się i jak to podłączyć do mojego kina? Choć przecież powinno działać bez takiego kombinowania, skoro wcześniej było ok.

Czy ktoś się zna na tym i potrafi mi pomóc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie podłączałem do tych gniazd, dlatego nie da się ustawić tego tak, jak piszesz. Musiał bym pewnie kupić adapter, o którym wspominałem.

W ustawieniach pod tym kluczem mam tylko opcje wyłączenia wykrywania panela przedniego i wyciszenie wyjścia tylnego, gdy coś zostanie podłączone pod przednie.

Kolega, który ma te same kino powiedział mi, że u niego na laptopie wszystkie głośniki grają tylko, gdy ustawi eq w amplitunerze na bass. I faktycznie tak jest. Trochę to dziwne, no i to tylko półśrodek, ale lepsze to, niż 3 grające głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...