Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czapa

Prob - nowy komp i stary dysk :|

Polecane posty

Witam, mam problem, a mianowicie:

Kupiłem nowego kompa http://kdo.pl/sc/fesm8oxvb9jx,asd , zostawiając stary dysk [iDE(ATA) Samsung 80GB], obudowę i DVD-rom.. Wszystko "elegancko" podłączone. Uruchamiam komputer, wchodzę do biosu i ustawiam na "set to default" (czy coś takiego). Włączam od nowa kompa, boot'uje płytę z windą. Wszystko się wczytuje jak to zwykle jest i gdy następuje moment w którym powinienem mieć "moc" formatowania (ustawiania całego formatu) wyskakuje mi BlueScreen (Bodajże tak się to nazywa).. Próbowałem kombinować z ustawieniami zworki na dysku i romie, w biosie mam miejsce tylko do wyszukiwania dyskow SATA (4 "miejsca")... Dysk formatowałem dodatkowo u kolegi na kompie. Dalej to samo.. Jak ktoś wie o co chodzi/jak zrobić aby było "dobrze" to proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Edit:

Forum przeszukiwałem, podobnego problemu nie znalazłem :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na to:

"Powinieneś to umieścić w temacie o problemach z kompem albo w temacie o modernizacji."

Ale z dobrego serca pomogę. Podłączyłeś dysk do właściwej tasiemki? Bo z tego co widzę płyta główna powinna obsługiwać ten dysk. Sprawdź u kolegi czy dysk jest sprawny. No i przede wszystkim zapytaj we właściwym temacie, nie wszyscy forumowicze są tak odważni jak ja i piszą w temacie którego być nie powinno :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyyh.. Myślałem, że w dobrym miejscu napisałem :|... W końcu forum nazywa sie "Pomocna Dłoń". Wracając do tematu: Tasiemki dobrze podpięte mam, ze zworkami tez kombinowałem. U kumpla dysk wpierw nie chcial chodzić też (nie wykrywało go-dopiero zaczęło jak ustawił zworkę w nim na mastera)..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment w którym powinienem mieć "moc" formatowania

Masz na myśli chwilę, gdy instalator wczyta pliki i masz z przejść do graficznej części instalacji?

Na ekranach śmierci zwykle jest coś napisane - podaj dokładną treść.

Proponuję wyciągnąć jedną z kości pamięci i wtedy spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wies.niak

Tak, mam na myśli ten moment. Próbowałem wyjmować jedną kość, dalej to samo jest. A oto co mi wyświetla "ekran śmierci":

Pojawil sie problem i system Windows zostal zamkniety, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jesli po raz pierwszy widzisz ekran bledu "Stop" , ponownie uruchom komputer. Jesli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonaj nastepujace kroki:

Upewnij sie ze na dysku jest wystarczajaco duzo miejsca. Jesli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie "Stop", wylacz go lub skontaktuj sie z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Sprobuj zmienic karte wideo. Skontaktuj sie z dostawca sprzetu w sprawie aktualizacji systemu Bios. Wylacz opcje pamieci Bios, takie jak buforowanie i przeslanianie. Jesli do usuniecia lub wylaczenia skladnikow musisz uzyc trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, nacisnij klawisz F8, aby wyswietlic zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje "Tryb awaryjny"



Informacje techniczne:

*** Stop : 0x0000007E(0xc0000005, 0xF78360BF, 0xF7c82208, 0xF7C81F08)

pci.sys - Adress F78360BF base at F282F000, DataStamp 3b7d855c

Jedyne co z tego zrozumiałem to to, ze mogę mieć za mało miejsca na dysku.. Miejsca mam sporo jak coś.. Około 70GB wolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu z jednym kompem miałem podobny problem, tzn. blue screen na ekranie wyboru dysków przy instalacji. Googlanie wykazało, że przyczyna tkwiła wtedy w tym, że instalowałem XP'ka z SP1. Szybka integracja SP2 z instalką na innym kompie rozwiązała problem. Wg mnie wies.niak podał już rozwiązanie problemu.

A później może się dziwić, że windows nie odpala (chyba że kolega będzie miał podobną płytę główną).

Odpali. Kiedyś przełożyłem mój dysk do drugiego kompa (inna płyta, proc, grafa, znaczy z zestawu AMD z GF na Intelka z Radeonikiem) i poszło. Co prawda system wykrył pełno nowego sprzętu, ale po szybkiej instalacji sterów pracował w miarę normalnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką dokładnie wersję windows xp instalujesz? Goły xp, czy z service packami?

Instaluje normalnego XP bez service packów.

Możesz też zrobić taki trik żeby podpiąć dysk u kolegi i zainstalować Windowsa. Jeśli się uda zobacz czy będzie śmigał w domu. Jak się nie uda to dysk do reklamacji i tyle :P

Instalowałem tak winde.. Dalej to samo było.

Szybka integracja SP2 z instalką na innym kompie rozwiązała problem. Wg mnie wies.niak podał już rozwiązanie problemu.

Czyli wychodzi na to, że musze spróbować zintegrowac plyte z Windą z Service Packiem 2 ? No to lecę kombinować :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z podzespołów zamontowany na PCI wywołuje ten problem

Niekoniecznie. Przeczytałem kilka wątków i wszędzie xp z sp2 daje radę.

Pod warunkiem, że kolega ma taki sam komputer ...

Nie jest to regułą. Jak napisał ImpulseM, komputer może być całkiem inny. IMO wszystko zależy od szczęścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...