Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nezir

Crashe gier

Polecane posty

Gość Nezir

Hejka. Mam pewien uciążliwy problem od dłuższego czasu, otóż występują u mnie ostatnio crashe gier, które normalnie chodziły mi bez problemów jeszcze niedługi czas temu. Np. Shogun 2 crashuje mi się przy ładowaniu większej bitwy, mimo, że wcześniej nigdy nie było ( także w innych grach) takiego problemu ; Dragon Age crashuje mi się co jakiś czas, rzadko co prawda, losowo ( mam go zmodowanego - może to być głównie przyczyną modów ?), takie Chronicles of Riddick niekiedy czy Anomaly Warzone Earth, a także Team Fortress 2. Crashe pojawiają się w różnych grach, w niemal wszystkie grałem wcześniej, nigdy nie napotkałem podobnego problemu, w różnych miejscach, na ogół nieczęsto. Proszę o pomoc. Komputer skanowany, brak wirusów. Czy mała pojemność na dysku może mieć coś z tym wspólnego ? Na dysku C mam i system i instaluje gry, miałem coś ponad 1 terabajt, teraz zostało poniżej 100 GB, pasek przy pamięci dysku jest czerwony. Proszę o pomoc, to dla mnie ważne !

Pozdrawiam,

Nezir :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to może być wszystko: począwszy od hardware'u (zasilacz, częsty problem to padający RAM, przegrzane mikroukłady) po ogólnie pojęty system: programy chodzące w tle, defragmentacja dysku, wredny malware, sterowniki, itp.

Przede wszystkim uruchom kompa w trybie czystego bootowania.

http://www.gram.pl/p...dnik.asp?p=3027

Zobacz czy problem występuje nadal. Jeśli nie, to znaczy, że jakiś program/usługa chodząca w tle coś knoci i wchodzi w konflikt z grami.

Jeśli po przejściu w tryb czystego bootowania problem nadal występuje, to najpewniej jest to hardware.

Przeskanuj jeszcze system Malwarebytes Anti-Malware i jakimś dobrym antivirem (avast, ashampoo, twój wybór).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację :-)

Na początek zaktualizuj sterowniki do karty graficznej.

Wrzuć screena z temperaturami np. HWMonitor, aby sprawdzić czy coś się nie przegrzewa.

Masz inne problemy z komputerem np. podczas przeglądania netu lub słyszysz jakieś niepokojące dźwięki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nezir

Okej, wybaczcie, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem za bardzo jak.

Ściągnąłem najnowszy sterownik do mojej karty graficznej i okazało się, że to bardzo pomogło.

Przepraszam za jakiekolwiek utrudnienia, dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...