Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bulion1993

Awaria komputera

Polecane posty

Jak w temacie. Siedziałem sobie przed PC oglądając coś na YT i nagle usłyszałem jakiś dzwięk, pisk - coś takiego, po czym komp się zawiesił. No to pyk reset. I tu się zaczął problem. Teoretycznie się zresetował, niebieska lampka przy obudowie się zapaliła, wiatraczki w środku się kręcą, lampka przy płycie glównej się pali, ale komp się nie włącza. Podłączony monitor przechodził w stan czuwania. W kompie zostały wymienione kondensatory, awarie dysku też odrzucam, gdyż pod innym PC dysk działa. Podejżewam procesor, jednak nie mam jak tego sprawdzic. Nie mam innego procesora i nie pamiętam jaki model płyty głównej mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory się psują tak rzadko, że póki co lepiej szukać innych opcji. jeśli możesz, pożycz od kogoś kartę graficzną i zasilacz, podłącz i sprawdź, czy problem ustąpi. Jeden z tych dwóch podzespolów wydaje się być najbardziej prawdopodobną przyczyną, jeśli usterka jest sprzętowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej krzywą bym tu spojrzał na zasilacz (Jaki model i marka?). Na końcu pozostałaby płyta główna. Model płyty głównej sprawdzisz za pomocą programu CPU-Z. Jak na 7 lat to raczej wina zasilacza.

@DOWN

Można było sprawdzić jak jeszcze był czynny ;). Model płyty jest też opisany na niej samej. Wystarczy tylko zdjąć boczną ścianę obudowy i odszukać model (powinien być opisany koło RAM'u).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@update

Tak jak podejrzewałem na początku źródłem awarii jest procesor. I tu jest pytanie : jaki będzie najlepszy procesor do mojej płyty głównej ? http://allegro.pl/procesor-athlon-64-x2-am2-6000-i2993498633.html coś takiego może być? ( wiem, że to pytanie się łapie bardziej do działu o zakupach, ale jest powiązane z moim problemem ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

Zakupiłem wyżej wymieniony procesor. Komputer działa jednak przy uruchomieniu wyświetla mi się coś takiego :

"The procesor(s) in your system are of an unknown revision. Please contact your BIOS vender for appropriate updates" ( mniej więcej tak, mogłem źle spisać) Aby włączyć kompa muszę wtedy nacisnąć F1. Co zrobić żeby było normalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...