Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zakiewicz

Szumy w komputerze i mikrofon dynamiczny.

Polecane posty

Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział i odpowiednie forum ale chciałbym opowiedzieć o moim problemie, mam mikrofon dynamiczny Shure SV2 i gdy podłączam go jackiem do komputera słychać straszne szumy, właściwie to słychać je nawet gdy mikrofon jest odłączony i gdy go wyłączę przełącznikiem na nim samym. Albo wyłączę go w systemie. Szumy słychać gdy włączam nasłuchiwanie mikrofonu.

Są dosyć mocne jeśli nie mówiłbym zbyt głośno do niego to byłyby głośniejsze odemnie. Próbowałem ze zmianami formatów dźwięku (od 16bitowego 44100Hz do 24bitowego 192000Hz) po odszumieniu w programie dźwięk jest dobry i nadaje się do nagrywek, ale chciałbym wykorzystać go też do rozmów przez teamspeak etc. a szumy wtedy są na prawdę nieprzyjemne.

Co mogę z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niezbyt rozumiem, jak podłączysz mikrofon do gniazda i jest wyłączony to z głośników słychać szumy? Jaką masz karte dźwiękową, jeżeli zintegrowaną to może jej wina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzam everestem to mi wyświetla takie dwa:

nVIDIA HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3] PCI

Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3] PCI

Co do uziemienia musiałbym przerabiać gniazdko, specjalnie. :X

Jakby ktoś mógł to zapraszam na jakiegoś priva z tym problemem, chciałbym to rozwiązać jak najszybciej. ;] (Skype: RoomCays64 albo GG: 17501638 jakby ktoś był chętny.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na zwykłą integre, jak masz możliwość to spróbuj na jakiejś zewnętrznej karcie dźwiękowej, albo nawet podepnij tego shure'a do jakiegoś miksera z kolumnami i sprawdź czy szumy występują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie niestety nie mam takiego sprzętu, dzisiaj pracowałem na nim na takim PieCu stacjonarnym i było ładnie dosyć. (Co prawda karta dźwiękowa tam też nie pierwsza młodość ale chociaż nie integra) Czyli jedynym ratunkiem dla mnie w domu jest zewnętrzna karta dźwiękowa? :|

Dość duża inwestycja jak na moje obecne fundusze, przynajmniej ta o której słyszałem to jakieś 350 zł... Chyba nie znajde tańszego zakupu...? :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tak. Według mnie jak chcesz coś nagrywać, to szukaj zewnętrznej karty na usb. Jest to dość uniwersalne rozwiązanie, z którego sam korzystam (sprzęt współpracuje zarówno z laptopami jak i pc). Co do ceny takiego urządzenia to tak mniej więcej zaczynają się od 300zł, ja za swojego używanego alesis'a dałem 350zł. Mógłbym ci go polecić, jedyną wadą tego urządzenia jest to, ze nie udało mi się go poprawnie skonfigurować z dołączonym interfejsem, ale to może moja wina :P. Jednak na audacity działa poprawnie zarówno w stereo i mono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz podłączone mikro? Przejściówkami? Jak tak, to spróbuj wszystko "dopiąć" i trochę poruszać. Mój kolega też miał taki problem, a na drugi dzień (po sprzątaniu w pokoju), wszystko działało, więc musiał coś gdzieś ruszyć kablem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...