Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Skoday

Rozwiązany: Większa prędkość internetu.

Polecane posty

Witam.

Mieszkam w domu jednorodzinnym, w miejscowości ok. 20 tys mieszkańców. Ale przejdźmy do rzeczy. W moim domu jest możliwość tylko i wyłącznie wzięcia internetu tylko do 8mb download. Czy potrzebne są jakieś instalacje żeby zwiększyć prędkość? Posiadam jak na razie internet z Neostrady - 2mb bodajże, chciałbym zwiększyć prędkość, gdyż gry w formie elektronicznej takie jak Max Payne, Assasin's Creed 3 mają po 15/20gb a to przy moim necie męczarnie. Proszę o wyjaśnienie, bo nie orientuję się za bardzo w tym temacie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc instalacje.

Co masz na myśli mówiąc że w twoim domu jest możliwość wzięcia tylko 8Mb/s ?

Jeśli chodzi ci o to, że żaden dostawca w twojej miejscowości nie oferuje większej przepustowości, to nic z tym nie zrobisz.

Ja sam mieszkam na wsi, 1000 mieszkańców, jest dostawca internetu, i w cenie gdzie w mieście miał bym 100-150Mb/s tutaj mam

4-8Mb/s (w dzień i nocy) :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange (Neostrada) działa jako ADSL, w którym maksymalny transfer w dół to 24 Mbps a w górę 3.5 Mbps. Nie możesz wziąć więcej niż 10 Mbps bo:

- jesteś za daleko od centrali,

- okablowanie miejscowości jest już leciwe.

60 Mbps osiągniesz ale w xDSL albo VDSL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko od centrali akurat nie jestem - to wiem na pewno. Co do okablowania miejscowości to możliwe. A jakby się dowiedział w mojej miejscowości jak tam z internetem, może jakiś stały dostawca. To wtedy dałoby jakoś radę?

A jeszcze jak z światłowodami? Co z instalacją i co by to dało? Coś słyszałem ostatnio o tych światlłowodach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mieszkasz w bloku to praktycznie zostają tylko usługi Orange/Netii itp. Światłowodów nikt dla ciebie jednego nie położy, a raczej nie znajdziesz inwestora, który opłaci Orange wymianę okablowania w miejscowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...