Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

powerdvl

USB problem

Polecane posty

Witam. Mam problem z USB. Od jakiegoś czasu (około tygodnia) nie używałem wogóle żadnych urządzeń podpinanych do usb. Wczoraj potrzebowałem zgrać dane na pendrive, który po podpięciu do komputera nie działał. Na żadnym wejściu, żaden z moich pendrivów oraz urządzeń jak telefon czy psp także. W menedżerze urządzeń widać pendriva/telefon z żółtym trójkątem obok ikony, po wejściu we właściwości widać napis "System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)". Reinstalacja owego sterownika nie pomaga. Na innych forach znalazłem poradę aby usunąć plik infcache.1 a następnie "zmusić" komputer do utworzenia nowego reinstalując sterowniki. Także bez skutku. Reinstalacja sterowników chipsetu, nic. Dodam że posiadam 2 systemy operacyjne win xp i win7 home premium. Na tym drugim występuje problem podczas gdy na XP wszystko działa jak należy. Nie wiem w czym może tkwić problem ani instalacja jakiego programu mogła zakłócić działanie usb. Inne urządzenie jakie mam podpięte do usb to mysz która działa bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wcześniej peny działały w tym systemie?

Na XP Ci działa, bo to inny system i ma swoje sterowniki.

Jak reinstalowałeś sterowniki? Wyczyściłeś dokładnie stare, a potem wgrałeś nowe, czy instalowałeś nakładkowo? Jeśli nakładkowo, to zrób to porządnie i sprawdź czy zadziała. Jeśli nie, będziemy myśleć dalej.

Edit: A tak szczerze, to radziłabym Ci zainstalować nowy system. Nie w związku z tym problemem akurat, ale w związku ze sztukami, jakie ostatnio z nim wyczyniałeś... System jest ewidentnie w złym stanie... nie wiadomo co Ci te wszystkie odkurzacze i inne pousuwały, dwa: zauważyłam, że eksperymentujesz dużo z oprogramowaniem, którego działania nie rozumiesz do końca, trzy: na nienaprawionym systemie kombinujesz dalej... To nic złego, że eksperymentujesz, ale może rozważ postawienie maszyny wirtualnej i w niej rozwalaj sobie system do woli? Nie mówię tego złośliwie smile_prosty.gif Dawno temu też dużo kombinowałam, haha, i nie raz rozwaliłam system doszczętnie - metoda prób i błędów jest skuteczna, byle wyciągać wnioski z tych wszystkich "wysypek" i w międzyczasie douczać się dlaczego tak sie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleaner jest ok. Do usuwania tempów, cookies i takich tam, jak najbardziej. Jeśli masz zamiar tym czyścić sobie rejestr, uważaj, nie pozwalaj mu latać na autopilocie. Czytaj dokładnie co on tam chce usuwać, jeśli nie jesteś pewien - sprawdzaj. Tak naprawdę, jeśli będziesz kontrolowal to, co się dzieje w systemie, sterowniki, kodeki, aplikacje odinstalowywał porządnie, nie aplikował "cudownych usprawnień" niewiadomego pochodzenia, z rejestrem nie będzie problemu. Kłopoty zaczynają się właśnie, kiedy pozwala się takim czyścicielom robić co chcą.

Oczywiście możesz eksperymentować ile dusza zapragnie, ale radzę wcześniej zrobić kopię rejestru, albo punkt przywracania systemu, żebys mógł łatwo nieporządane zmiany odkręcać, jeśli namieszasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...