Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gutek90

Rozwiązany: Gniazo Jack - Przerywanie Dźwięku - Jak naprawić?

Polecane posty

Witajcie :)

Mam pewien problem z zielonym gniazdem Jack w przodzie obudowy. Kiedy podpinam słuchawki, czasami przerywa mi dźwięk, lub jest przytłumiony. Na pewno nie jest to wina słuchawek, bo podpinałem je do dwóch innych źródeł wejścia, i nie było problemów. Wiecie może jak to naprawić, aby dźwięk nie przerywał się? Jak lekko poruszam wtyczką np. w bok to załapie. Niestety płytek z takim układem gniazd wejść Jack i USB nie ma na Allegro, więc wymiana płytki nie wchodzi w grę. Da się naprawić ten problem? Czy dać sobie z tym spokój i kupić słuchawki USB? Przyznaję, że ten problem mnie irytuje, i wolałbym aby te wejście działało. Z mikrofonem nie ma problemów. Dzięki i czekam na waszą radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie :(. Przeważnie jest jeszcze dźwięk, ale jak już ruszę kablem, lub wtyczką to są przerywki, lub brak dźwięku w jednej słuchawce. Obawiam się, że problem może się jeszcze nasilić, jeśli będę dalej podpinał słuchawki do frontu. Sądzę, że gniazdko już po prostu pada z wieku. Nie wiem teraz, czy są jakieś adaptery jack - 2x jack, tak aby podpiąć i słuchawki i głośniki (bo te drugie mam 5.1, ale słabe ;)) czy jednak kupić inne słuchawki, ale na USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu tak. Patrzyłem teraz na alledrogo, i są rozgałęźniki jack, ale czytałem kiedyś, że można stracić na jakości dźwięku podpinając i to i to. Coś też tam myślałem o tych lutach. Więc pozostaje naprawa tak? A jak rozpoznać które luty są uszkodzone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lutowanie dla ciebie to "czarna magia" to lepiej nie łap się za to tak od razu. Na moje wystarczyłoby dołożyć do tylnego panelu kabel przedłużający Jacka i byłoby ok, drogie takie kabelki nie są. Nie będziesz musiał wykonywać operacji, w których coś może pójść nie tak. No i to, co najważniejsze: moim zdaniem jakość od krótkiego przedłużacza w miarę dobrej jakości nie zmieni się w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...