Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Greenday

dziwny problem z pulpitem

Polecane posty

Witajcie! Ma dziwny problem z pulpitem. Otóż wcale mi się on nie wyświetla. Ani ikonki, ani pasek start. Nawet nie można kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy żeby cokolwiek zmienić. Po prostu pulpit w ogóle nie odpowiada. Programy jednak da się otwierać "chałupniczym" sposobem, poprzez menedżera zadań i opcję "uruchom". Próbowałem chdsk w cmd oraz wielokrotnego resetowania kompa. Pomocy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XP czasami tak się dzieje jak usuniesz ikonkę Iexplorer z pulpitu.

NIestety skoro go nie masz to ci nie pomorze ale na przyszłość uchroni.

Ja miałem tak 2 razy w ciągu 6 lat i raz pomógł powrót do wcześniejszych ustawień ( z okresu przed awarią) za drugim format :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Reinstall zawsze w sytuacji gdy naprawde nie da sie juz odratowac "Wina" a to sie zdarza zadko ;] Zawsze jest sposob na ratunek ;)

Primo 1:

Skopiuj z innego kompa (koniecznie musi byc ten sam system, ta sama wersja) Explorer.exe z katalogu Windows z dowolnej partycji na pendrive, czy plytke.

Primo 2:

Podepnij nosnik do kompa ( w przypadku cd/dvd wloz do czytnika :P), potem wcisnij kombinacje Ctrl+Alt+Delete.

Primo 3:

Menedzer zadan. Potem ''Nowe zadanie'', ''Przegladaj", dostan sie do pliku Explorer.exe na plytke lub pendrivie, "kopiuj" i wklej do katalogu Windows na Twojej partycji.

Primo 4:

2x kliknij ten pliczek z katalogu Windows. Powinno zadzialac, gdyz przez menedzer zadan mozna sie przebijac przez katalogi bez explorera czy nie dla kazdego jasnej linii polecen (command).

P.S. Internet Explorer ma tyle wspolnego z Explorerem.exe co piernik z wiatrakiem ;] Krotka mowioac, jak usunie sie ikone IE z pulpitu, to nie ma to wplywu na dzialanie procesu Explorer.exe. Jest on odpowiedzialny za wyswietlanie okien i ikon (chodz nie tylko) a jego kolejne uruchomienie otwiera Explorator Windows (to samo co klikniecie "foldery" w dowolnym oknie Xp poza przegladarka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewanie starego tematu, ale jak już coś treściwego się pojawia to dodam swoje trzy grosze.

Nie ma potrzeby kopiowania od kogoś plików - istnieje narzedzie zwane kontrolerem plików systemu. Wywołuje się je poleceniem "sfc". Przełącznik "/scannow" wymusza natychmiastowe sprawdzenie wszystkich plików systemowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...