Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vithar

Radeon HD5770 i doczytujące się szczegóły

Polecane posty

Od dłuższego czasu (w to licząc chyba 2 już formaty) mam dziwny problem z wyświetlaniem grafiki w grze. Otóz w bardzo agresywny sposób doczytują mi się sczegóły w grach (praktycznie na moich oczach. Rozumiem, że jest coś takiego jak Level of Detail, ale u mnie to chyba przeginka. Spróbuje coś nagrać jakoś i wrzucić, ew znaleźć podbnie wyglądające z problemem w sieci.

Mój komputer wyposażony jest w:

- procesor AMD Phenom II X2 555 3.2 GHz

- 4 GB Ram DDR3

- Kartę Graficzną Gigabyte Radeon HD5770 z 1 GB Ram GDDR5

- Płytę główną Gigabyte 880GA-UD3H

Platformą systemową są 32Bit win XP i 32 bit Win 7. Sama gra jest zainstalowana pod Win 7, sterowniki do karty graficznej są jak najbardziej aktualne, wszystkie opcje graficzne ustawione albo pod pełną jakość, albo pod kontrolę aplikacji ("use application settings").

Nie wiem co może być problemem. Najprawdopodobniej pokrzanione są parametry LoD w sterowikach, ale tam nie ma możliwości edycji tego ustawienia.

Czy może to być wina 32 bitowych systemów?

Co może to powodować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz OCZ ModXStream PRO 600 W

Screeny postaram ise wróćić jutro,

Gry to Assassins Creed (w każdym w jakimś stopniu, najagresywniej w 2)

Call of Juarez (w 1 i więzach krwii bardzo agresywne doczytywanie elementów mp trawy i kamieni, czy renderowanie liści, a w Cartel cienie sie doczytywały)

World of Tanks (to ponoć norma, ale doczytuje mi się trawa w pewnym bliskim mnie pierscieniu)

W League of Legends (drobny szczególik, ale dorenderowywują się wszystkie cienie przy krawędzi ekranu)

Jak zauważę jeszcze w czymś w co gram to dopiszę

Screeny/filmiki postaram się wrzucić jutro

Link z HWMonitora, praktycznie parę minut po sesji w LoLa

http://imageshack.us/photo/my-images/7/hardwareld.png/

EDIT: Link poprawiony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki (na 7ce przynajmniej) to najaktualniejsza wersja Cataliysta pobrana raptem kilka dni temu (wersja 13.1 sterownik 9.012-121219a-151592C-ATI)

Direct3D 9.14.10.0945

OpenGL 6.14.10.12002

Co do DirectX to też powinien być aktualny, w koncu to 11 a karta ją obsługuje. Skąd można pobrać ewentualną aktualizację DX11?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie xp nie obsługuje directXa11 a w 7 jak już wyżej napisano juz jest . co do twojego problemu wydaje mi się że to wina proc. mam mocna dość grafikę ale nie najmocniejszy proc. i czasem widzę jak na moich oczach pojawia się oddział brytyjczyków(ac3). Ciekawe czy z i5 będzie podobnie?:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podczepiasz sie pod czyjes tematy? Zrob swoj i tam opisz problem a nie zasmiecasz czyjes. AC3 ma slaba optymalizacje, jezeli ja kupiles to zrobiles duzy blad, a jezeli "kupiles" na tpb to masz sczescie. I nastepnym razem pisz bardziej zrozumiale bo z tym "oddzialem brytyjczykow" nie wiadomo o co ci chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Invar to do mnie? bo ja się nie podczepiam pod temat tylko udzielilem odpowiedzi:-) i napisałem że to pewnie wina procesora a ostatnie pytanie było retoryczne . Zrobiłem błąd kupując ac 3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodziło z tym "oddziałem Brytyjczyków" ? I nie udzieliles odpowiedzi tylko powtorzyles po mnie. Procek to najtrwalsza część w komputerach więc więc wątpię żeby on był źródłem problemu. Autor tematu akurat ma wszystko ok z doborem podzespołów, ani za mocne ani za słabe. To że ty masz problemy z procesem to nie znaczy że od razu ktoś też musi mieć. Moim zdaniem AC3 to odgrzewany kotlet jak CoD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jasno napisałem, chodziło o to że czasami materializuja się na moich oczach ale nie o tym piszemy . Nie mam problemu z proc. wiem że nie jest on szybki i tyle ale chodzi normalnie.. Ja w temacie podzieliłem się swoim zdaniem i nic po tobie nie powtórzylem tylko potwierdzilem twoj post o xp i directX 11.

ps. kogo obchodzi że nie podoba ci się ac 3 ? bo twoje ostatnie zdanie jest kompletnie nie na temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdze ładną dyskusję udało mi się rozpętać ;)

A co do tematu. Myslicie, że to może być procek? Nie mówie tu o doczytywaniu npc czy procedur, a o szczegółach i teksturach głównie. Czy za takie ajmy na to trawki i kamyczki może odpowiadać procek? W 3dmarkach rzeczywiście jego wynik nie powala, ale nie myślałęm że może być tego przyczyną. Z resztą składałem kompa wg Letniego Konfiguratora CDA A.D 2010, więc powinien pasować do konfiguracji. Jedyne co pominąłem to zasilacz, bo kupiłęm mocniejszy.

Mam za to takie pytanie. Jeżeli mam Dyski na IDE i Dysk na SATA, to czy ten szybszy może dostosować się do prędkości wolniejszych? W sensie czy tamte go spowolnią?

To może być wskazówka bo gry są na starawych dysiorach, ale nawet instalacja na tym nowym nic nie zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Udało mi się w lekkim stopniu stwierdzić problem w Painkillerze HD (nie jestem pewien, czy to to, bo występuje jedynie w Katedrze, i może być jakimś nietrafionym efektem mgły).

Zwróćcie uwagę na różnicę na obu obrazkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu faktycznie troche przesadzam, ale co do AC czy Call of Juarez to rzeczywiście wygląda fatalnie, a nie gram w cale w najwyższych możliwych rozdzielczościach (1280x1024 bo więcej nie uciąga monitor).

Z resztą co tu mówić. najlepiej pokazać to na filmikach. Nie ja nagrywałem, ale u mnie wygląda to praktycznie tak samo

Pierwszy to praktycznie 100% mojego problemu. Drugi ma niską jakość, ale wygląda to identycznie także u mnie. I jest to również bardzo agresywne, i nie wydaję mi się, by było normalne.

Postaram się jeszcze coś sam nagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu tylko się trawa doczytuje. Jak ma się mały zasięg widzenia to tak jest. Dobrze widoczne jest to w Call of Juarez. Wczoraj grałem w BF3 na E8400 oraz ASUS P5KC(obydwie części na sprzedaż)i na niskich i miałem to samo. Dzisiaj zamontowalem sobie i5 3470 oraz ASUS P8B75-V i na wysokich nic się już nie doczytuje. Grafikę mam HD4890. I tak, to jest normalne w nie najmocniejszych komputerach. Z resztą podałem ci mój przykład. Przesadzasz z ustawieniami grafiki i procesor nie ciągnie tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sié ze tak. Mi tez sie tekstury doczytywaly w niektorych grach jak ustawilem niskie ustawienia. Teraz juz tego nie doswiadcze bo kupilem wczoraj nowy procesor i plyte glowna. Podalem przyklad. W BF3 tez mi sie doczytywalo, ale po kupnie nowych czesci wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Phenomy są w porządku. I tu moje drugie pytanie. Czy OC może pomoc, i co musiałbym podkręcić, by ten efekt zniwelować?

Ew jak się nie da, to czy jest coś godnego uwagi z rodziny AMD pod socket AM3+ (na razie wolałbym nie zmieniać płyty)

I czy na pewno problemem nie jest np ram czy HDD?

Grafika raczej nie, bo 1GB to chyba dostateczny budżet na obiekty i tekstury, a 5770, to nie jakaś beznadziejna budżetówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Coj ani tym bardziej w AC nie ma opcji edycji Distance View. Da się to jakoś wymusić w sterach Catalyst (tu pytanie do bardziej doświadczonych Radeonowiczów, bo ja osobiście takiej opcji nie umiem znaleźć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w obu grach mam best quality (czytaj wszystkie możliwe opcje graficzne tak wysoko jak się da). FPSy mam wysoko, ale to dzięki max rozdzielczość jaką wyświetla ekran - 1280x1024 (aczkolwiek jak grałem w assassins creedy na tv w pełnym HD to też było spoko)

Sam już nie wiem co to może być. Może to jakiś dynks w sterownikach, który kosztem tej doczytki dba o moje fpsy, ale szczerze wolałbym 30 zamiast 50, i dzięki temu nie widzieć jak trawa rośnie przede mną. Nawet jeśli, to nie wiem jak go wyłączyć, (O ile catalyst ma coś takiego bo nie wiem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...