Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nico95

Rozwiązany: Mało miejsca na C:\, co by tu wyrzucić?

Polecane posty

Witam,

gdy przesiadłem się na viste na dysku "C" było 6gb wolnego miejsca, po zainstalowaniu service pack'ów i reszty windowsowkich aktualizacji zostało mi tam 2gb i tak sobie myśle, czy nie dałoby się tego miejsca jakoś powiększyć. Znalazłem folder Nvidii Intaller2, który zajmuje 1,35gb, a na niektórych stronach wyczytałem, że można go bezpiecznie usunąć. Moje pytanie brzmi czy to bezpieczne? Czy moge np. odinstalować cały sterownik, wyczyścić komputer ze wszystkiego co z Nvidią związane, a potem zainstalować software od nowa, zaoszczędzając troche miejsca?

Jak macie jeszcze jakieś pomysły jak zaoszczędzić miejce na "C" to piszcie. Ccleanera używam., jak coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściągnąłeś wszystkie poprawki do Visty, to w szukajkę w menu Start wpisz: compcln. Wyskoczy ci okienko z konsolą, naciskasz Y, ENTER.

Jest to program instalowany wraz z SP2, który wyrzuca zbędne backupy update'ów.

W CCleaner wybierz Cleaner. W podmenu System (zakładka Windows) zaznacz: Pliki tymczasowe, Schowek, Zrzuty pamięci, Fragmenty plików Chkdsk, Pliki dziennika Windows, Cache DNS, Pamięć podręczna czcionek. W podmenu Zaawansowane ODZNACZ wszystko. Karta Programy dla własnego uznania (ja mam odznaczone wszystko).

EDIT.

Aha. Jeśli chodzi o Nvidię to instalowane sterowniki domyślnie tworzą folder tymczasowy od razu na C:\ (np C:\Nvidia\). Możesz śmiało ten folder wywalić, bo do tymczasowe pliki na okres instalacji, a nie właściwe sterowniki systemowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, kolego. To już są sterowniki Nvidia i nie wolno tego po chamskiemu usuwać.

Ale tak szczerze - 1,5GB to jednak dużo. Instalowałeś nowe sterowniki graficzne, nie usuwając wcześniej starych? Bo to by tłumaczyło jego wielkość. U mnie jest 380Mb, ale mam XP, weź to pod uwagę.

Możesz się pobawić w usunięcie Nvidii poprzez Panel Sterowania, potem Menedżer Urządzeń. Reset kompa. Potem użyj Driver Sweeper, to taki program do całkowitego czyszczenia wybranych sterowników. Reset. Usuwasz cały folder Nvidia Corporation, po czym instalacja nowych sterowników Nvidia (najlepiej je uprzednio ściągnąć, póki jeszcze masz stare sterowniki i zapisać gdzieś na dysku).

EDIT.

Sprawdź jeszcze Oczyszczanie dysku w Menu Start (Programy => Akcesoria => Narzędzia systemowe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sterowniki to wiem tylko właśnie ździwił mnie tego rozmiar, a szukając w internecie odpowiedzi, wyczytałem, że ludzie to kasują i wszystko jest ok. No nie usuwałem poprzednich sterowników, spróbuje z tą całkowitą reinstalacją Nvidii. Oczyszczanie dysku robie regularnie. Dzięki za pomoc, jutro sprawdze czy uda mi się urwać coś wolnego miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to możesz usunąć ten folder "na próbę" i zobaczyć co się stanie, on rzeczywiście jest gigantyczny (mój zajmuje 85 MB z hakiem, ale ja mam inny system i pilnuję, żeby nic niepotrzebnego w nim sie nie gnieździło). W najgorszym wypadku wysypie się grafika od Nvidii i tyle (wybacz, ale nie mam pojęcia co Ty tam masz w tym folderze). Wtedy wyczyścisz wszystko do zera Driver Sweeperem i zainstalujesz od nowa. Co prawda starcisz trochę czasu, ale przy okazji się czegoś nauczysz ;)

Jeśli masz Office'a sprawdź czy czasem nie zostawiłeś folderu z plikami instalacyjnymi, to niewiele, ale zawsze trochę miejsca odzyskasz. Jeśli uzżywasz programów graficznych, przerzuć ich pliki wymiany na inny dysk. Część aplikacji z powodzeniem też możesz przeinstalować na inny dysk (zakładam, że takowy masz...). Wywal programy, których nie używasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...