Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kluuseek

Mikrofon. Szum, wina komputera czy mikrofonu?

Polecane posty

Jestem posiadaczem Windows 7. Posiadam wbudowany mikrofon w kamerce, więc raczej jakość dźwięku powinna być dobra, ponieważ służy do rozmowy(tak mi się wydaje) :P

Gdy nagrywam sobie dźwięk jest straszny szum, bardzo głośno go słychać i jest z tym problem dla mnie. Karta dźwiękowa jest dobre, komputer stacjonarny, posiadam go od czerwca, lipca.

Mikrofon+kamerka: Mikrofon (5 ? Venus USB2.0 Came

Pole Wartość

Karta dźwiękowa: Głośniki (Realtek High Definiti

Czy coś muszę zmienić w systemie aby nie było szumów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że masz Modecoma MC-Venus. Tak, jak wyżej mówi Melon mikrofon w kamerce ma słabą jakość, chyba że jest to kamerka za powyżej 300 zł(zwykle w tej cenie dają coś bardziej sensownego).

Ewentualnie możesz mieć zbyt mocno podkręcone nagrywanie dźwięku(lub czułość źle ustawioną), co może powodować szumy(po prawej obok zegarka powinieneś mieć symbol głośniczka. Dwa razy klikasz wchodzisz do zakładki z mikrofonem i ustawiasz). Stawiam, jednak na słaby mikrofon.

@down

Nie siedzę na rynku kamerek od jakiegoś czasu, więc zbytnio nie wiem, czy można dostać coś sensownego z dobrym mikrofonem i niezłą jakością obrazu za około 70zł. Lekko w to wątpię(bo Modecom kosztuje właśnie tyle, chociaż skoro dziś można mieć dobry mikrofon za około 20zł- Zalman, to jest jakaś nadzieja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie posiadam

KAMERA INTERNETOWA ESPERANZA Z MIKROFONEM EC105 USB

@Shaker- mam tam ustawiony Mikrofon na 100, zmniejszyć?

Czy istnieją jakieś programy typu, że gdy mam muzykę w tle i zacznę mówić przez mikrofon lub ktoś inny to zmniejszy mi głośność muzyki w tle np. o ileś procent lub volume ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym samym, czy tylko wszedłeś w podstawowe opcje, a nie Realteka? To o czym mówię powinno zawierać: głośność nagrywania i głośność odtwarzania, jak i okienko(po naciśnięciu jednego przycisku) od czułości mikro. Dokładniej to jest ,,Menadżer Realtek HD Audio" może u ciebie się trochę inaczej nazywać, ale przy Win 7 stawiałbym na podobne nazewnictwo.

PS.Shaker nie jakiś Sharek ;p

Btw. śmieszna kamerka, opinie o niej nie są zbyt pozytywne, ale jak działa. Ja bym polecił kupić ten mikrofon Zalmana i po kłopocie. Oczywiście, jeśli nie uda się rozwiązać problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co zmieniasz te nicki(sorry) xD

Znalazłem ten Menadżer i nie mam tam opcji związanych z mikrofonem- może dlatego, że kamerka ma wejście USB?

Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś mikrofonu lub całego zestawu słuchawki+mikrofon jeżeli nie uda mi się naprawić kamerki i słuchawek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...