Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

soltrix

Dziwny dzwięk dobiegający z komputera.

Polecane posty

Witam serdecznie,

niedawno kupiłem i złożyłem komputer. Wszystko działa ale komputer podczas grania wydaje dziwny dźwięk. Nie jest on ciągły i nie występuje regularnie. Nie potrafię konkretnie określić jaka część komputera wydaje ten dźwięk. Domyślam się że ma to związek z obciążeniem jakie jest generowane podczas grania. Próbowałem "googlować" temat ale nie udało mi się znaleźć żadnej informacji na temat takiego dźwięku.

Konfiguracja komputera:

01 Płyta Główna - ASRock Z77 EXTREME4

02 Karta Graficzna - Gigabyte GeForce GTX670 2048MB DDR5

03 Procesor - Procesor Intel Core i5-3570K

04 Obudowa - Fractal Design Define R4 Black Pearl - Window

05 RAM - G.Skill Ares DDR3 2x4GB

06 Zasilacz - Corsair HX 80 Plus Gold Modular 650W

07 Chłodzenie - Zalman CNPS14X

08 Napęd - Sony DVD-RW RECORDER

09 Dysk - Western Digital Caviar Blue 1TB

10 Monitor - LG IPS234V-PN

11 OS - Windows 7 Professional x64

Załączam dźwięk. Nie potrafiłem zredukować szumów więc przepraszam z góry za jakość. Chodzi o ten alla gwizd oczywiście.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Computer-noise (1).mp3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też tak myślałem ale wydaje mi sie, że cewki bardziej piszczą i jest to ciągły dźwięk. W moim przypadku ten dźwięk się pojawia na chwilę i potem nic... icon_neutral.gif . Słyszałem też o czymś takim, że karta graficzna wydaje dźwięki jeśli zostanie osiągnięta jakaś temperatura. Słyszeliście o czymś takim? Może to być to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej przy określonej temperaturze określony przepływ prądu powoduje wpadanie czegoś w drgania, wywołujący słyszany dźwięk. Wtedy zjawisko wystąpi np: przy uruchamianiu - gdy cewka jest zimna lub odwrotnie - po rozgrzaniu, może występować pod obciążeniem lub odwrotnie - gdy zasilany podzespół pobiera niewiele prądu. To tylko gdybanie oczywiście. Ale temperatura nie wywoła tak krótkiej reakcji bo żadna cewka się tak szybko nie nagrzeje. Dźwięk będzie występował przy określonej temperaturze i określonym obciążeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i dlatego myślę że to coś innego niż cewka. Dźwięk sie pojawia na sekundę i potem znika. Czasami po 5 minutach znowu się pojawi a czasami dopiero po 30-40 - kompletnie nieregularnie. Załóźmy na chwilę że to na 100 % nie cewka, pomysły co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...