Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Jak spolszczać gry?

Polecane posty

Witam,

chciałbym zapytać was czy ktoś z was wie jak się spolszcza gry jakimi programami, czy wszystkie gry tak samo, czy to zależy od języka programowania/silnika gry (jeśli tak to jakie techniki się stosuje do danych języków, silników gier) i przede wszystkim jak spolszcza się nowe i popularne gry (np. far cry 3) ?

Byłoby miło jakby ktoś mi udzielił odpowiedzi lub napisał poradnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poszukać informacji na temat modowania konkretnej gry. W najgłupszym przypadku teksty z gry są w jakims z jej plików otwartym tekstem i wystarczy je podmienić..ale bym na to nie liczył. Standardowo żeby zrobić takie tlumaczenie trzeba po prostu mieć dostęp do kodów źródłowych..albo dogadać się z kimś kto je ma, oni dostarczą jakoś zbiór tekstow do tłumaczenia, a ty odeślesz jak który tekst się tłumaczy. Jak nie masz jakichś mocnych papierków na swoje tłumaczenia też bym na to nie liczyl, więc..mody

No i oczywiście najlepszy sposob na nauczenie się jaki mogę sobie wyobrazić - znajdź firmę robiącą takie tłumaczenia profesjonalnie (czyli w praktyce dystrybutora) i dogadaj się z nimi o jakieś praktyki, wolontariaty, kto wie, może nawet pracę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o linki to już to czytałem ale nikt mnie w to nie zagłębił. Jeśli chodzi o profesjonalne firmy itp. mam dopiero 16 lat i chce sobie znalesc dodatkowe zajęcie oprócz kręcenia vlogów. Chce robić spolszczenia takie ze robię spolszczenie i publikuje w sieci tak jak ironsquad.pl to robi tylko potrzebuje jakiegoś poradnika (takiego pożądnego co jak w jakich silnikach itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...