Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mc211

Martwy piksel w Benq G2220HD a gwarancja - lub nowy AOC z testu

Polecane posty

Witam mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenie z gwarancją na monitory Benq ? Niestety 5 miesięcy przed końcem gwarancji wyskoczył dead pixel pojedynczy czy jest w ogóle szansa że przyjmą to na gwarancji kiedyś słyszałem że martwych pixeli musi byc wiecej , monitor zakupiony w ESC.

W niedawnym nr. CD-action był test monitorów dla gracza spodobał mi się aoc i2757Fm zastanawiam się czy jest sens teraz sprzedawać Benq i zmienić na aoc jednak mój obecny monitor jest warty około 250-280zł wiec aby kupic aoc-a czeka mnie spory wydatek .

Czy oprócz wielkości będzie dużo lepszy od Benq?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie napisane jest, że gwarancja w firmie Benq zgodna jest z normą ISO 13406-2, co w skrócie oznacza, że z jednym bad pikselem musisz żyć dalej.

Martwe piksele w monitorach LCD firmy BENQ

Gwarancja w dziale B p. 1.5 określa politykę firmy Benq dotyczącą martwych pikseli w panelach LCD. Gwarancja nie obejmuje:

"Niewielkich defektów wyświetlaczy LCD w produktach wyposażonych w takie wyświetlacze, chyba że na jeden (1) milion pikseli danego wyświetlacza będą więcej niż cztery (4) uszkodzone piksele, a jeśli wyświetlacz zostanie podzielony na dziewięć (9) równych prostokątnych obszarów, w środkowym obszarze będzie więcej niż jeden (1) uszkodzony piksel."

źródło

Z doborem nowego monitora nie pomogę, bo nie znam się na tyle, żeby pokusić się o udzielanie rad. Ja kupiłem monitor, który również był recenzowany w CDA, a mianowicie IIyama Prolite B2776HDS, bo w porównaniu z opiniami zaczerpniętymi z neta wyszło na to, że to całkiem dobry monitor w kategorii rozmiar-cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy to naprawdę jeden piksel czasami się wydaje że to jeden a tak naprawdę może być kwadrat 4 pikseli. Wejdź do painta daj maksymalne powiększenie obrazu i zakoloruj jeden piksel bitmapy, teraz zmniejsz obraz do oryginalnego powiększenia 100% jeśli twój bad jest większy to znaczy, ze masz kluster i to już wtedy by chyba podlegało gwarancji tylko musisz policzyć ile masz wtedy tak naprawdę badów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...