Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NaBekonie

Rozwiązany: Problem z nagrywarką

Polecane posty

Witam,

Ostatnimi czasy mam problem z nagrywarką (odtwarzaczem) DVD (model BENQ DVD LS DW1655). Przeglądałem podobne tematy na forum cd-action, ale nie znalazłem niczego co mogłoby sprawdzić się w moim przypadku, a więc:

Od mniej więcej miesiąca odtwarzacz przestał czytać płyty z nagranymi danymi (widzi je jako puste). Najpierw długo zajmuje mu wczytanie płyty, a na koniec pokazuje, że dysk jest pusty i gotowy do nagrania. Podobnie z resztą jest z płytami od gier, których czytnik również nie może długo odczytać, zaś później (zamiast uruchumoć np. autostart programu/gry) otwiera zawartość płyty.

Ten problem o dziwo nie odnosi się do płyt z filmami dvd, które odtwarzacz czyta bez problemu.

Czy może to być kwestia zabrudzonego lasera czy raczej mam zacząć odkładać pieniądze na nowy dvd-rom?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dmuchanie (bez plucia) w soczewkę nic nie pomogło. Natomiast z płytą czyszczącą sprawa ma się o tyle dziwnie, że nie wiem, czy w jakikolwiek sposób stara się ona przeczyścić dvdrom. Kupiłem płytę czyszczącą firmy Emtec (3in1, sześć małych szczoteczek) z otwierającym się menu w kilku językach. Cały program zawiesza się przy wybraniu PL, natomiast przy wybraniu wersji ENG lub DEU pokazuje się animacja kręcącej płyty (z dvdromu nie dobiega dźwięk burczenia przy czytaniu płyty, jedynie miga się dioda) i napis o podziękowaniach za zakup płyty. Czy cokolwiek się działo w środku? Nie wiem.

Problem nadal się utrzymuje. Po włożeniu płyty z nagranymi danymi (lub grami, filmami na dvd - nie), nie słychać, żeby dvdrom cokolwiek czytał (brak buczenia i ogólniesłyszalnego rozruchu), explorer na trochę się zawiesza, po czym pokazuje płytę jako pusta i gotową do nagrania.

Jakieś pomysły co do możliwości usterki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy brak jakiegokolwiek dźwięku dochodzącego z nagrywarki (a świadczącego o próbie odczytania płyty) może być skutkiem przypadkowego poluzowania kabli lub jakiegoś błędu w systemie operacyjnym? Wybaczcie za ciągłość pytań, ale wolę sprawdzić wszelkie możliwe metody zanim usłyszę "Idź w końcu kupić nowy odtwarzacz!" ;)

Jeśli jest to jedyne wyjście to, nie chcąc zakładać odrębnego tematu, chciałbym się dowiedzieć, co możecie polecić? Nie mam wielkich wytycznych co do nagrywarek, byle tylko odczytała i nagrała płytę dvd (niekoniecznie musi to robić z zawrotną prędkością).

W jednym z tematów widziałem post o nagrywarce LG DVD GH24NS95. Czy to dobry i trwały wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli jest wykrywana w systemie to znaczy, że jest prawidłowo podłączona.

2. Co do LG - dawno temu robili fatalne napędy optyczne, póxniej się poprawili. I tak mam działający (dobrze działający - raz ylko czyściłem pasek od wysuwania tacki) do tej pory napęd DVD-ROM z 2005 roku, mam też nagrywarkę DVD - RW zewnętrzną slim (taka jak w laptopach tylko zamknięta w dodatkowej obudowie i na USB) - używana naprawdę intensywnie, przenoszona, kilka razy mi spadła - oprócz pękniętej i porysowanej obudowy - żadnych problemów od nowości (prawie 3 lata). Między czasie w laptopie padł mi Sony Optiarc i powoli pada Samsung (jak wczyszczę laser to zobaczymy co jeszcze warta (laptop ma 4 lata, wspomnianą LG na USB kupiłem po początkach awarii jego wewnętrznej nagrywarki - Sony Optiarc - którą wymieniłem dwa lata temu na Samsunga - który obecnie szwankuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...