Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hink

Wirusy - prośba o pomoc z usunięciem.

Polecane posty

Witam. Od kilku dni borykam się z pewnym problemem, a mianowicie podczas otwierania nowej karty w przeglądarce ( Google Chrome ) otwierała się strona ,, MyStar IncrediBar" nie mam pojęcia skąd to się wzięło, odpaliłem więc program ,, SpyHunter 4" no i okazało się, że jest to wirus, program oszacował go na średni poziom zagrożenia. Wyszło również na jaw, że mój komputer jest zainfekowany takimi świństwami jak:

-Trojan. BHO.DX

-Trojan. Downloader.Regonid.A

-Trojan: AutoIt/LockScreen

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc, wie jak się tego pozbyć oprócz formatowania dysku to bardzo proszę o pomoc, bo jeśli dobrze kojarzę, to Trojany należą do groźniejszych wirusów, więc chciałbym się tego jak najszybciej pozbyć. Będę starał się jak najmniej logować do czegokolwiek póki nie pozbędę się tego robactwa. Obecnie używam programu antywirusowego Avasta, ale widać jest nieskuteczny skoro pozwolił się przekraść do mojego komputera powyższym wirusom, jaki antywirus mi polecacie, oczywiście darmowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. MSE jak i Spybot naprawiają problemy, które już się zagnieździły.

Ale parę rad mogę ci udzielić: jak instalujesz jakiś soft, to zawsze postaraj się ściągnąć program ze strony producenta. To jest raz.

Dwa: zawsze zaznacz 'instalacja zaawansowana', by odznaczyć wszelkie toolbary i programy dodatkowe, które producent, albo właściciel portalu (z którego ściągnąłeś program) chce ci wcisnąć.

Po trzecie: jak ściągam program i widzę jakiś downloader, dzięki któremu ściągnę właściwy program, który mnie interesuje... To nie powiem ci co mnie trafia, bowiem moderatorzy zaraz by mnie usadzili. NIGDY nie korzystaj z jakiś autorskich downloaderów - praktycznie zawsze instalują coś dodatkowego i nie rzadko nie raczą cię nawet o tym powiadomić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam, tak jak Melon, Microsoft Security Essential. Malware wykrywa, a przede wszystkim nie obciąża kompa. No i Spybotem przejadę system od czasu do czasu, ale nie używam go jako usługi, w tle.

Tak naprawdę najważniejsza jest prewencja, a nie to, jaki antivir będziesz mieć w systemie. Wyłączenie niebezpiecznych usług, odpowiednio skonfigurowana przeglądarka, szereg przyzwyczajeń i zachowań, które musisz nabyć, itp. Jeśli masz MASĘ czasu i znasz angielski dość dobrze, to polecam TweakGudes. Ściągasz darmowy poradnik do swego systemu i przeglądasz rozdziały: PC Security, Startup Programs oraz Services.

http://www.tweakguides.com/TGTC.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spybot Search and Destroy to taki staroć, że w ogóle się dziwię, iż go ktoś jeszcze używa. Anti Malware Malwerbytes na chwilę obecną jest bardzo dobrą alternatywą. Sam antywirus, choćby był najlepszy na świecie nie wystarczy (a Avast w wersji darmowej jest całkiem porządny, ale Microsoft Security Essentials jest bardzo dobrą alternatywą), niestety. Potrzebujesz jeszcze przynajmniej firewalla i jakiegoś skanera na żądanie (wyżej podany jest całkiem sprawny i w wersji na żądanie darmowy, alternatywą może być Hitman Pro). Dodałabym tu jeszcze SpyShelter jako świetny anty-logger, który dodatkowo ma całkiem sprawny moduł HIPS. Opcja "dla chętnych" to jakiś sandbox, ale to nie jest konieczność. Można, a właściwie trzeba też zaszczepić sobie dyski i pendrive'y USB Vaccine.

Nie jestem w stanie zagwarantować Ci, że Twoje infekcje można będzie prosto usunąć za pomocą MSE i Anti Malware'a. Możliwe, że trzeba będzie doczyścić system ręcznie, choć to stare i znane szkodniki i MSE powinien sobie z nimi poradzić.

Co do działań prewencyjnych: Aktualny system, to także aktualne wszystkie przeglądarki, które sie w nim znajdują (nawet te nieużywane), inne programy, które łączą sie z siecią, środowiska uruchomieniowe, sterowniki. Staraj się nie pracować na koncie administratora - zrób sobie konto użytkownika (tylko nie przydzielaj mu wszystkich uprawnień, bo wtedy to mija sie z celem) i spod niego działaj. Nie klikaj bezmyślnie wszystkich okejek w sieci i przy instalacjach oprogramowania i wreszcie: nie ciagnij dziwnego softu z dziwnych źródeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...