Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anseluti

Rozwiązany: Kurier, wilgotny komputer :C!

Polecane posty

Witam, sprawa jest taka że kurier dostarczył mi komputer lecz jest on bardzo wilgotny aż mogę z niego ściągać palcami wodę :/

Co robić prócz tego że czekać aż na 100% wyschnie? Pomocy!

Proszę przenieść jeżeli konieczne - nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cały był lodowaty, teraz jest lepiej. wody nie było widać gołym okiem ale palcem sporo można było wody zetrzeć i teraz sprawa jest taka że ja oczywiście mogę poczekać do jutra do pojutrza nawet, póki co wstawiłem do środka specjalny kartonik który wchłania wilgoć większość oczywiście powycierałem papierowym ręcznikiem myślę jeszcze żeby wstawić do środka talerzyk z ryżem ale czy nic się nie stanie z komputerem na 100%? :C

Tzn tylko elementy metalowe zasilacz były bardzo lodowate, a karta mobo są tylko zimne chyba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał aż wyschnie, nic mu się nie stanie, jak woda sama odparuje. Nie próbuj być mądry i stawiać ją przy grzejniku, wierz mi, to nie jest najlepszy pomysł. Swoją drogą, rozumiem, że komp był paczce dostarczonej przez kuriera, tak ? czy była ona mokra, albo wilgotna, wskazująca, że długo leżała w śniegu ? Pytam z ciekawości, w razie czego zrób zdjęcia, będziesz miał dowód w sądzie ( tak, wiem, przesadzam, ale lepiej być przygotowanym na najgorsze )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu wilgoć w powietrzu, nie masz się czym przejmować, mój kupiłem kilka lat temu, też była zima i też przyszedł zimny, właściwie został przyniesiony przez faceta co go składał ( zaleta kupowania w małych sklepikach, obsługa pierwsza klasa ) i po wniesieniu do domu zaczęła się woda na nim skraplać. Odczekałem kilka godzin, opatuliłem swetrami ( nie śmiej się, jak mówiłem, stawiani przy grzejniku źle się kończy :) ) i wieczorem włączyłem.

Z ciekawości, jaką masz konfigurację ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki tam cienki komputerek http://www.morele.net/inventory/info/nYSdNk/

Może trochę przesadziłem - nie był mokry, tylko cholernie zimny (ale tylko metalowe elementy typu obudowa) karta graficzna i mobo nie były takie więc szybko w domu (zmiana temperatur) papierowym ręcznikiem powycierałem obudowę w środku i na zewnątrz. Wsadziłem do środka 3 plastikowe pudełeczka które wciągają wilgoć i troszeczkę ryżu na talerzyku on również wyciągnie trochę wilgoci, komputer zaczyna się robić ciepły.. Nie wiem czy jest sens dzwonić do nich - poczekam do jutra aż na 100% wszystko będzie suche i odpalę go. co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumbur nie strasz chłopaka wink_prosty.gif Ja mu się wcale nie dziwie, że tak zareagował gdyż no nowy sprzęt a coś jest innego niż byśmy oczekiwali i zaczynamy się bać czy coś złego się nie stanie, to normalne. Ale końcem końców jest dobrze. Anseluti witaj w klubie za zasilacz i RAM ^^

EDIT: Nie zawiedziesz się na tych komponentach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja akurat sobie Dark Souls chwalę, bo jest trudna, nie przegięta, ale karze wyjątkowo srodze za każdy przejaw arogancji i zbytniej pewności siebie. Wadą jest GfWL, ale trudno, trzeba zacisnąć zęby i ... reszty to się pewnie domyślasz :)

Jeśli chodzi o windows 8, bolą mnie dwie rzeczy:

1. Te kaskadowe ekraniki, które w zamyśle mają ułatwiać życie ( i robią to na komórka i innych takich ) a w realu jest jak jest. Może to moja wina, ja dałem temu systemowi 10 minut i uznałem, że nie, że to jednak nie jest to. Bogu dzięki, to nie ja muszę się z nim mordować, tylko kumpel, co uznał, że upgrade kompa oznacza też najnowszy OS... Ze swej strony dodam, że jak tylko spadnie trochę cena "7", to pewnie się skuszę, bo faktycznie, XP trochę się robi stary...

2. Na pewno znasz tę legendę, że co drugi system M$ to szmira i ogólnie katastrofa ? Więc nie wiem jak ty, ale ja na wszelki wypadek wolę zostać przy XP, albo, jak nadmieniłem wyżej, siódemce. Przynajmniej mam sprawdzone, że tak się wyrażę z autopsji, że siódemka działa, bo zmuszony byłem do pracy na niej i nie było najgorzej, co prawda muszę pozbyć się przyzwyczajen z XP, ale jednak jest fajnie.

I dlatego nie lubię Windows 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znasz tę legendę, że co drugi system M$ to szmira i ogólnie katastrofa ?
Tylko, że ktoś kto wymyślił tę teorie zapomniał o całkiem fajnym systemie - 2000, z którego powstał XP. Wg tej "legendy" 98 to dobry system, a 2000 wyszedł między nim a Me. No ale to już offtopic :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, miło mi poinformować że właśnie siedzę na nowym sprzęcie - jeszcze nic się na szczęście nie spaliło, sterowniki zostały zainstalowane same podczas instalacji systemu, internet działa - dźwięk też. Mam jeszcze tylko pytanie, jak sprawdzić czy karta graficzna działa na 100%? Pobrać jakąś gierkę? Wszystko mi się zgadza, tylko dlaczego widzę w Everest

AMD Radeon HD 7700 Series

a nie dokładny model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wyświetla się seria nie model, program sprawdza sterowniki a sterowniki są przeznaczone do konkretnej serii a nie modelu mam tak samo ;) swoją droga lepszym programem do spr. sprzętu jest CPU-Z w Everescie może nie być wszystkich aktualnych podzespołów. I napisz jak ci się sprzęt sprawuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...