Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DominikGAMERS

Problem z routerem/ androidem

Polecane posty

Jestem posiadaczem Sony Xperia mini sk17i z androidem w wersji 4.0.4 oraz routera TP-Link TL-WR740N 150Mb/s 802.11n. Problem dotyczy internetu w telefonie otóż gdy łączyłem się z inną siecią (niezabezpieczoną) mogłem bez problemu przeglądać internet pobierać pliki itd. Gdy jednak łącze się z swoją siecią internet działa dosłownie przez chwile i się rozłącza tym samym bugując jakoś router bo pozostałe komputery również tracą internet i pomaga jedynie restart router. O dziwo zdarza się, że wszystko jest ok i mogę korzystać w telefonie z internetu (udało mi się m. in. pobrać max payna który waży około 1,3 gb). Ustawiłem w routerze adres MAC telefonu (podobno to miało być przyczyną - konflikt adresu MAC telefonu i komputera), zmieniałem standard wifi na G zamiast N i dodałem rezerwacje na ip które było wpisane przy adresie mac telefonu. Nic nie daje efektów. Dodam, że wyłączenie zabezpieczeń nie wchodzi w grę, wolałbym też uniknąć zmiany routera bo ten mam od około 6 miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ykhm, naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? Z tego co wiem problem jest powszechny na Androidzie 4.0.4, ale uniwersalnego rozwiązania problemu nie ma. Wiem, że wyłączenie zabezpieczeń pomaga więc to w tym musi być problem. Stąd pytanie: jeżeli wyłączę zabezpieczenia (sieć otwarta) ale włączę funkcje pozwalająca na łączenie się tylko ustalonym w pliku konfiguracyjnym urządzeniach (poprzez adres MAC) to sieć będzie bezpieczna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem spotykał mnie na Androidze 2.1 dawno temu, zmiana softu pomogło (testowałem kilka routerów i nic to nie dawało). Korzystasz z oryginalnego softa czy jakiś ROM? Sama filtracja wystarcza dopóki nie masz w pobliżu kogoś kto będzie podejmował próby włamania się do sieci i będzie się na tym znać. Podmiana adresu MAC to nic trudnego, choć jeśli ktoś by chciał złamać sieć to zrobiłby to nawet przy WEP, WPA czy nawet WPA2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft oryginalny rzecz jasna, a zmiana softu nie wchodzi w grę bo to wersja 4.0.4 czyli najnowsza na ten model, a innego nie chce wgrywać póki telefon jest na gwarancji. Co do łamania sieci wpa/wpa2 to jest to na tyle trudne i czasochłonne ze mało kto może sobie na to pozwolić - pytanie tylko czy sieć otwarta z adresami mac zapewni podobny stopień trudności w nieautoryzowanym dostępie do niej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło zazwyczaj jest słownikowe a z wykorzystaniem hashcat'a można to szybko załatwić. Niezabezpieczona sieć z filtracją MAC nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa, choć tak jak napisałem, jeśli masz kogoś w sieci kto usiłowałby się podpiąć pod twój router zrobiłby to i tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...