Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Merlinek

Wybór routera - neostrada

Polecane posty

Witam!

Zmieniają mi neostrade z 2mb na 10mb i co za tym idzie zabierają liveboxa. Potrzebuje routera który podoła 10-20mb łączu. Z internetu na ogół korzysta maksymalnie 4 urządzenia + ewentualnie podpięte telefony. Router musi mieć także opcje podzielności łącza (i proszę też o wyjaśnienie jak to zrobić). Podobno są routery ze tylko sie wchodzi w konfiguracje i rozdziera z defaultu smile.png Wszystkie kompy biorą neta po wi-fi więc podzielność musi być na wi-fi.

A drugie pytanie z innej beczki bo nie mogę się skontaktować z TP telefonicznie -.- Wie ktoś czy może można przy 10mb i w tym wypadku 1mb uploadu w neo poprosić ich o TYLKO większy upload , np 2mb? Wiem że np w vectrze czy upc to dopłata 5zł a w neo to nie wiem smile.png

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz spojrzałem, że będziesz dzielił prędkość łącza. W takim wypadku niestety routery ADSL nie obsługują alternatywnego oprogramowania (Tomato, DD-WRT, OpenWRT). Potrzebujesz osobno modem ADSL + router xDSL z obsługą alternatywnego softu. Modem wystarczy dowolony, który ma wyjście ethernetowe(RJ-45). Router Netgear WNR3500L a do niego wgrywasz Tomato(proces nie należy do łatwych i jest dość ryzykowny, czytaj dokładnie instrukcje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział jest tylko na porty LAN i WiFi, nie możesz ograniczać prędkości dla kilku komputerów po WiFi (tego wymagasz), z resztą podział jest oparty o priorytety a nie sztywne łącze dlatego nie jest zupełnie wart uwagi. Potrzebujesz zaawansowanego QoS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. To może nie ma sensu dzielić tego neta.. Wiem, że przy szybszych netach np od 20 jak ktos sciaga na innym kompie to ping jest normalny. Chodzi o to że u mnie ludzie sciagaja a ja lubie pograc w WoW'a / CoD'a z pingiem 40 nawet jezeli sciagaja. Jakies rozwiazania? 10mb jest wystarczajacym netem , nie bede mial problemu z czyms takim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale mam ten sam problem co założyciel tematu, tyle tylko że u mnie jest jeden stacjonarny komp, 2 smartfony i telewizor biggrin_prosty.gif Czy moglibyście mi polecić jakiś dobry router z wifi żeby to wszystko w moim małym mieszkaniu ogarnął biggrin_prosty.gif Kompletnie się na tym nie znam ale czy ten oto kupiony nowy router może spełniać zadanie modemu i routera jednocześnie bo takie cuś bym własnie chciałbiggrin_prosty.gif Cena 150-200 biggrin_prosty.gif Proszę o pomoc.

P.S- Czy wspomniany wcześniej TP-Link TD-W8961ND w moim przypadku byłby ok :D ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...