Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Problem z routerem od netii

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie smile_prosty.gif

Mam następujący problem dotyczący łącza netii (na kablach TP):

2 lata temu zawarłem umowę na 6mb i otrzymałem router AsmaxAR 1004G. Wszystko chodziło elegancko - prędkość wynosiła nawet ponad 6mb bo było to ok 800 Kb/s.

Około 3 tygodnie temu przedłużyłem umowę z netią zwiększając prędkość internetu do 10mb/s - tyle maksymalnie jest dostępne na linii. Dostałem również netiaspot. Niestety zaczęły się drobne problemy:

a) skoki prędkości (ale to akurat zdarzało się wcześniej)

b) destabilizacja łącza - okresowo internet się rozłącza przy dużym obciążeniu, dodatkowo chwilami przestają się otwierać strony a ping w grach skacze do ogromnych wartości.

Co ciekawe na stronie routera netiaspot posiadam nast. parametry:

Downstream 10001 Kb/s

Upstream 1024 Kb/s

Realna prędkość pobierania wynosi 1,150 MB/s (powinno być przy 10mb prawie 1,3Mb/s ale z racji obciążenia łącza to co jest wystarcza).

Zrobiłem eksperyment podpinając stary router. Co się okazuje? Łącze jest stabilniejsze (sporo), ale maksymalna prędkość internetu to 960Kb/s.

Parametry łącza:

Downstream 9300 Kb/s

Upstream 1024Kb/s

Chciałbym zapytać czy da się jakoś zwiększyć prędkość pobierania na starym routerze?

Mam nową kartę PCI od TP LINK z b/g/n - prędkość łącza na netiaspot = 65Mb/s, na starym routerze 54Mb/s, siła sygnału znakomita, łącze przez WI FI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kwestia jest tego typu, że na starym routerze jest stabilnie, ale łącze jest wolniejsze - max pobieranie to 950Kb/s, podczas gdy na netiaspot jest to prawie 1,2 Mb/s. Podłączyłem ponownie netiaspot, tyle że we właściwościach połączenia ustawiłem ręcznie te DNS'y które posiada router może to coś poprawi.

Aktualne dane: 10.50 Mbps Downstream 1.18 Mbps Upstream (po raz kolejny downstream się zwiększył). Zastanawia mnie dlaczego mój starszy (ale nie stary) router nie wyciąga tej prędkości pobierania co netiaspot - nie mam sieci typu N.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ten, który był dołączony do pudełka na płycie instalacyjnej. Ale chyba firmware nie powinien wpływać na prędkość pobierania. To tak samo moja karta WiFi od laptopa ma stare sterowniki a pobiera z pełną prędkością przez netiaspot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o testery typu speedtest to jest problem gdyż nigdy nie pokazują mi rzeczywistej prędkości pobierania (upstream już tak). Przykładowo prędkość pobierania z noc.gts.pl wynosi na netiaspot prawie 1,2 Mb/s a speedtest pokazuje prędkość łącza 6-7 MB co wyklucza taką prędkość. Dlatego właśnie sugeruję się zawsze prędkością pobierania a nie tymi testami online.

Przy okazji - podłączyłem jak mówiłem netiaspot i zauważyłem, że codziennie zwiększana jest tam prędkość downstream. Na samym początku było ok 10-10.31 Mbps a obecnie mam 10.78 (wczoraj 10.75 przedwczoraj 10.5). Być może coś poprawiają na łączu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...