Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krzychu133

Gry się tną

Polecane posty

Witam!

Od pewnego czasu mam problem związany z pracą komputera.

Mianowicie gdy odpalam jakąś grę to mimo iż mój sprzęt spokojnie powinien sobie poradzić

laguje mi .Często też filmiki na Yt się zacinają nie wiadomo skąd a po jakimś czasie wszystko wraca do normy.Chciałbym też dodać że komputer dość głośno się zachowuje intensywnie chłodząc.

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mówisz, że filmik też Ci się przycinają i przy tym zasilacz zdaje się głośniej pracować? Podaj jakiego masz antywirusa. Dodatkowo sprawdź uruchomione procesy w menadżerze zadań Windowsa.

2. Jak wyżej: sprawdź sterowniki (karta grafiki).

3. W każdym bądź razie - dopiero na końcu zajmij się pomiarem temperatury.

Masz tak przy każdej grze (większości)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Can I run it" to takie nic - wiele ci to tak po prawdzie nie powie i nie warto zwracać na to uwagi. Możliwe, że zagnieździł ci się w kompie jakiś wirus i on jest przyczyną niskiej wydajności PC (aczkolwiek jeśli to możliwe zeskanuj go czymś lepszym niż twój bieżący antywirus). Co się tyczy głośnego działania: kiedy ostatnio czyściłeś wnętrze swojej maszyny? Jeśli dawno to radzę jak najszybciej to zrobić, możesz też wymienić pastę na procku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kompek po tym jak mu przedmuchałem wnetrze chodzi nieżle a co do sterowników grafiki to przy instalancji nowych wyskakuje mi komunikat %1 nie jest prawidłową aplikacją win32

Kiro12 podaj jakiś dobry antywirus bo może sobie taki sprawię w najbliższym czasie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (mam kartę AMD) po prostu następuje update do nowej wersji, ale może w przypadku kart Nvidii trzeba usunąć stare? Nie mam pojęcia, GeForce'a miałem raz w życiu i wtedy byłem jeszcze większym laikiem niż teraz ;) Co do antywira to całkiem przyjemnie korzystało mi się (dopóki trial się nie skończył :P ) z Norton Internet Security (w moim przypadku wersja 2012), ale niech lepiej ktoś lepiej obeznany w tym temacie ci podpowie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuj z tymi sterownikami raz jeszcze.

Wejdź na: http://www.geforce.com/drivers/results/55174

Ściągnij na dysk, klikając na zielony przycisk 'Agree & Download'. Sterownik jest z oficjalnej strony, podpisany cyfrowo przez Microsoft, więc po instalacji nie powinno być problemów.

Przed wgraniem nowych oczywiście odinstaluj stare.

Zobaczymy, czy winą za taki stan rzeczy jest samo oprogramowanie od karty grafiki.

Jeśli nadal będą występować objawy (lub pojawi się kolejny dziwny błąd), napisz (i ewentualnie wrzuć zrzut), będziemy myśleć dalej.

Ale o antywirusy się nie martw. Nie ma szans żeby blokowały pliki, o ile nic nie przestawiałeś w opcjach. Stąd moje wcześniejsze zalecenie o nie usuwaniu pakietu zabezpieczeń...

PS. Jeżeli zaś pojawi Ci się ten sam błąd podczas instalacji co poprzednio, spróbuj jeszcze odpalić to wszystko w trybie administratora (co powinieneś wziąć pod uwagę i w sumie powinno zostać przeprowadzone, zamiast zwykłego użytkownika). Następne zalecenie instalki to w trybie bezpieczeństwa. Wybierz przed załadowaniem systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z klatkowaniem gier pojawia się głównie podczas nagrywania lets play na Yt bo liczba fpsów spada wtedy drastycznie np o 80.Wątpię żeby to program do nagrywania tak zamulał bo aż 80 fpsów ?!? A karte graficzną zaaktualizowałem przy pomocy menedżera sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nagrywasz własne filmiki, to wiadomo, że liczba klatek Ci spadnie. Może nawet o tyle, ile napisałeś. Wiele czynników od tego zależy. Po pierwsze i najważniejsze - miejsce na dysku oraz szybkość samego dysku twardego.

Następnie karta grafiki i RAM.

Szczerze? Aż normalnie nie wiem w końcu o co Ci chodzi. Czy o problemy z klatkowaniem gier, czy o jakieś inne? Nie wiem, może czegoś nie doczytałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie tak bandicam jest na C i nagrywam filmiki na C a gra w którą gram jest na D tylko że na C jest system i laguje.

I moje kolejne pytanie czy jakbym podzileił D na 2 partycje i na jednej trzymał gry a na drugiej bandicama z filmami a na C zostawił ten system w spokoju to gry by chodziły lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...