Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enderczek

Tablet uruchamia się i staje na boocie androida

Polecane posty

Witam!

Nie wiem czy to dobry dział jeśli nie to proszę o przeniesienie lub wskazanie odpowiedniego działu.

Chodzi tu o tablet qware tabby http://www.qware.info/qware_tablets.php po prawej na górze.

Znajomy go ma kupił taki obu synom (każdemu po jednym) Z tym, że jeden z tabletów zatrzymuje się na logu androida (naprzód działał poprawnie). Sklep zlewa sprawę, importer pewnie też, bo pewnie softaware nie podlega gwarancji.

Pomysł jest by wgrać nowy system (może się przyda to, że jest drugi takki sam tablet?).

Ja się znam na PCtach wchodzisz w bios wybierasz boot z pena lub dysku i wgrywasz windę/linux czy co tam się podoba.

Domyślam się, że z tabletammi nie ma tak łatwo, trzeba flashować?

Dodam, że już się lekko po necie rozglądałem (wpadłem na wpisy o livesuite lub pomysły na instalację linuxa, może ubuntu by weszło?). Z czym to się je? Jak się flashuje? Skąd wziąć program do flashowania, żeby współpracował z tabletem? Jaki system zainstalować? Można przekopiować system z drugiego taba? Każda pomoc się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie trzeba od razu systemu zmieniać, ale nawet jeśli to nie jest takie trudne jak się może wydawać. Ja kiedyś myślałem, że to ciężkie ale jakoś na telefon wgrałem bez problemu. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, nie wiem jak tam wejść w Bootloadera/recovery, ale nie mówię, że na pewno się uda, bo może być potrzebny root. Nie wiem jak w tym tablecie ale w telefonie musiałem przycisk Power + Głośnik w górę lub w dół (spróbuj oba). Wtedy wybierasz Wipe Data lub podobnie, włączasz tablet i powinno być ok. Jeżeli to nie pomoże to napisz, spróbuję pomóc. Kiedyś się bawiłem w zmiany systemu w telefonie, więc coś tam wiem biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, świetnie, że jest ktoś chętny pomóc. W jednym zz poradników na necie widziałem też coś o tej kombinacji głośność plus power więc to może zadziałać, nie wiedziałęm, że jest też możliwe, że jest opcja wipe data. Może się przyda. O tablecie będę wiedział więcej w poniedziałek bo to kolegi z pracy nie mój i nie mam go w domu. Myślałem, że z takim nonamem może pójść łatwo, zwykle te popularne tablety/telefony są rozpracowane.

Tu jest link do tego poradnika co widziałęm na necie http://www.techknow.t0xic.nl/forum/index.php?topic=3813.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...