Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KafarPL

Rozwiązany: Użycie CPU

Polecane posty

Odkąd zainstalowałem 7 mam pewien dziwny problem.

Odpalam Far Cry 3. Na XP chodził gładko i elegancko. Na 7 - zamula. Nie tyle że jest mało FPS'ów co gra po prostu chodzi jakby w spowolnieniu.

Zwinąłem ją na pasek (a w zasadzie nie zwinąłem co po prostu się przestawiła na tryb okienkowy). Patrzę na użycie procka - 30%

Może mi ktoś wytłumaczyć ocb ?

Widzę że na bank jest to wina procka. Bo na XP wentylator się rozkręcał i głośno chodził (boxowy) - świadczyło to o używaniu procka w słusznym procencie.

Natomiast tutaj cichutko bo tylko 30%. Da się jakoś zwiększyć użycie procesora do gier ? Bo podejrzewam że gdyby FC3 używał gdzieś 60% to pewnie by mi tak nie mulił tylko chodził płynnie jak na XP.

Gdzieś coś czytałem o parkowaniu rdzeni, że niby system nie zezwala na większe użycie procka. Ale nie wiem dokładnie ocb.

Prosiłbym o jakieś rady...chcę wreszcie skończyć tego FC a tu taki psikus

BTW: Założyłem temat w sprzęcie bo to raczej nie jest wina gry tylko właśnie coś nie tak z prockiem/systemem

BTW2: Jak coś to detale mam na minimum, rozdziałka 1600x900

BTW3: Procek to AMD Phenom II X4 965

EDIT: Hmm, teraz dopiero o tym pomyślałem - na XP chodził na DX9, na 7 - DX11. Może to jest wina karty graficznej ? Może za słaba jest na 11..nie wiem. Karta - HD7750 1 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...