Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

XuruTu

CD-Action w Kolporterze?

Polecane posty

Nie miałem zielonego pojęcia gdzie poruszyć temat więc sam to zrobiłem tutaj...

Do rzeczy. Jak zapewne wszyscy obeznani wiedzą, Kolporter i Bauer nie dogadali się ze sobą. Efektem tego było choćby to, że nowy nr PC Format 2/2013 był dostępny tylko w kioskach Ruchu (a przynajmniej tak było w moim mieście). W związku z tym istnieje też ryzyko, że nowego CDA również nie zobaczymy w salonach spod znaku K.

Ciekawi mnie, czy w związku z tym CD-Action będzie wychodził w o połowę mniejszym nakładzie, bo jakby nie patrzeć, połowa nakładu trafia do salonów Kolporter, np. TrafPress, InMedio, czy nakład pozostanie ten sam, ale w Salonach Ruchu i innych nieKolporterowych będzie więcej dostępnych egzemplarzy?

A może w końcu obie strony konfliktu się dogadają? Jak sądzicie? Mile widziane posty z redakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nawet w radiu podawali, że programy takie jak To & Owo czy Tele Tydzień można kupić tylko w Ruch, Relay, Empik i Garmont.

Dla czytelników to może i nie problem, bo jak nie K, to inny salonik, albo prenumerata. Ale co z pismem? 130k nakład to był jak nie było tego cyrku, w związku z tym teraz może to ulec zmianie i to niekoniecznie na korzyść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jest taka sytuacja na rynku czyli "kryzys". Teraz nie ma możliwości zmiany wydawcy. Ze też takie duże firmy nie mogą się dogadać kto ile bierze :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że szybkie zażegnanie konfliktu (jak to miało miejsce ostatnim razem) raczej nie nastąpi -> komunikaty prasowe Bauera, odpowiedź Kolportera. Tak ostrej reakcji ze strony PRu Bauera, bez pardonu oskarżającego Kolporter o bezprawne, monopolistyczne praktyki, mimo wszystko bym się nie spodziewał. Ciekawe czy inne wydawnictwa pójdą w ich ślady? Będzie ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, odetchnąłem. *;) Mieszkam wcale w niemałym mieście, ale niestety zostało ono prawie kompletnie zmonopolizowane przez Kolportera. Zostały jedynie nieliczne kioski Ruchu, ale pewnie byłoby ciężko o CD-A, mając na uwadze to, że wszystkie pisemka Bauera z programem tv zostały zupełnie wykupione.

*Stąd ta emotka, ponieważ na pewno jakoś bym sobie poradził (zawsze kupuję wszystkie numery CD-A, więc tym razem nie mogłoby być inaczej, tyle że byłoby to nieco kłopotliwe, ale co się nie robi, aby mieć swoje ulubione pismo. :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo nie wiedziałem, że Inmedio to też Kolporter. Byłaby siara, bo do tej pory w tym saloniku było wszystko, a tu taki zonk. Na szczęście sprawa skończyła się szczęśliwie. Ale wyobraźcie sobie taką piękną wizję, gdy Smuggler i reszta członków redakcji idzie na wrocławski rynek i z plikiem egzemplarzy pod pachą krzyczy "CDA! Kupujcie ludzie, świeżutkie CDA! itp." :):P:D.

"Z tarczą albo na tarczy, Bauer z dystrybutorami walczy..." Pół roku temu z Ruchem, teraz z Kolporterem. Coś się dzieje niedobrego... Polacy chcą zarobić więcej na Niemcach a ci bezczelnie znowu nie chcą więcej płacić :P. Wszystko byłoby ok gdyby nie kwestia CDA. Bauer się wykosztowuje na reklamy w radiu ale tytuł taki jak CDA nie jest tam wymieniony - kolejny skandal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było zwiać od wielkiego B. jak się nadarzy okazja. Taka mała przepychanka a już alarm i info gdzie można kupić! Nie najlepiej to świadczy o B. że tak niewiele trzeba żeby domek z kart poleciał. Tylko ten "kryzys" nie bardzo pozwala zmienić front. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...