Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KorniShawn

Win8 - problem z RAMem

Polecane posty

Witam!

Mój problem z komputerem jest następujący: mam nowy PC z Windowsem 8 od ok. 1.5 miesiąca, z 8 GB RAMu na jednej kostce. Dziwna sprawa, ale dopiero kilka dni temu zauważyłem, że Windows czyta tylko 2 GB RAMu z tego. Szukając rozwiązania tego problemu na innych forach znalazłem głównie dwie odpowiedzi:

1. uruchom > msconfig > rozruch > opcje zaawansowane > maksymalna pamięć na 8192 - niestety, nie działa ;(

2. należy wejść w BIOS i zaznaczyć funkcję ponownego mapowania pamięci (memory remap feature), z czym też mam problem, bo w tym BIOSie nigdzie nie ma tej opcji, w zasadzie to nie widzę żadnej opcji związanej RAMem, jedynie informację o tym, że sam BIOS czyta te 8192 Ramu w przeciwieństwie do systemu.

Więc pytanie do was, drodzy Actionowcy - jak sprawić, żeby Win8 czytał cały ram? Niestety, kontakt z informatykiem/reklamacja, póki co nie wchodzą w rachubę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za pomoc Zonkinho, ale - nie pomogło. Wygląda na to, że problem tkwi właśnie to, że mam najnowszy BIOS, i to właśnie ten problem, ponieważ tylko w starszych wersjach to mapowanie jest możliwe, tj. możliwe do zrobienia dla mnie tongue_prosty.gif Więc myślałem o tym, czy nie da się zainstalować starszej wersji BIOSu zamiast najnowszej? Czy to możliwe, i czy nie uszkodzi to komputera?

EDIT: Właśnie coś odkryłem: otóż teraz, kiedy wchodzę w menedżer zasobów, pamięć która wcześniej była "wolna" - teraz jest wstrzymana. Dołączam screen.

post-850548-0-25544900-1358028358_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za słabą karte graficzną. Już drugi raz powtarzam. Kupisz lepszą to problemy z nowymi grami miną : http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Nvidia_GeForce_GT_630_i_GT_640_karty_graficzne_z_najslabszym_Keplerem_na_rynek_OEM-39660.html Kupiles karte ktora jest odswiezona wersja GT 440, czyli karty sprzed 2 lat. Nie dziw sie ze Wiedzmin ci nie chodzi, a jak juz to masz 5FPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o samego Wieśka, zbieram CDA od 162 numeru więc mam w co grać smile_prosty.gif Ale nie chce, żeby to 6 GB ramu poszło w pi*du.

@Down, tak, pozornie, bo jak już mówiłem, to jest w stanie przeczytać tylko 1.7GB z tych 8GB. Dzięki za informację o tej karcie, faktycznie znalazłem artykuł o jej wadliwości na Necie, chociaż aż w Dead Island na 1920x1200 gram na 25 FPS, więc tak tragicznie nie jest :] A wracając do RAMu: zadeklarowane 2.5GB/8.4GB - to jest ten problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...