Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wilku10

Problem z instalowaniem gier i programów...

Polecane posty

Otóż mam problem podczas instalowania jakichkolwiek gier i programów. Przedstawię screena:

http://img407.imageshack.us/img407/2527/crchp5.jpg

Nie mogę zainstalować żadnego programu ani gry. Wyskakuje ten błąd, przy całkowicie losowych plikach. Gry i programy są oryginalne(Splinter Cell Chaos Theory, Wiedźmin, Gothic II+NK z CDACTION). Tak jest wszędzie. Próbowałem reinstalacji windowsa, zmieniałem też kable IDE. Czy wie ktoś co na to można poradzić? :?

EDIT: Na innych komputerach wszystko jest OK.

Proszę obowiązkowo zapoznać się z zasadami pisania postów pod kątem wklejania obrazkow do postów.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc tak, z tego co ja zrozumiałem z twojego Errora wynika że plik odpowiadający za dźwięk w twoim PC który najprawdo podobniej znajduje się w Folderze gdzie masz Windowsa jest uszkodzony i nie pasuje do Setup EXEa z płytki ( w twojim przypadku wszystkih instalowanyh aplikaci). W dolnej lini piszą jeszcze że nośnik z kturego robisz instalke jest zepsuty lub uszkodzony ale jeśli muwisz że tak masz ze wszystkimi programami i grami to stawiam na to że przyczyną twojego problemu jes ten uszkodzony plik Windowsie( Coś jes nietak z twojim Windowsem na płytce)

Proponuje:

Zkołować se nowego windowsa (albo pożyczyć od kolegi) i zainstalować u siebie.

I najlepiej gdybyś przytym swormatował se kompa, nie musisz robić formata na obu dyskach wystarczy ten na kturym masz Wina.

P.S

Przyczynom twojego nieszczęścia są najprawdopodobniej robaki.

Uwaga

Niegwarantuje że to coś da ale wydaje mi się że to najlepsze rozwiązanie.

Zanim podejmiesz zaproponowane przezemnie kroki upewnij się że masz najpotrzebniejsze programy i wspomnienia zapisane na jakiejs płytce

bo możliwe ż je stracisz.

Odpisz cz to coś dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten E: to partycja na Twoim HDD czy napęd optyczny? Jeśli to dysk twardy, to spróbuj pokopiować ręcznie różne pliki - z niego, na niego, pomiędzy różnym folderami w jego obrębie - jeśli się pojawią komunikaty o błędach CRC, to prawdopodobnie czeka Cię wkrótce zakup nowego twardziela, bo ten właśnie dogorywa (ewentualnie może to być też wina sterowników do kontrolera, do którego masz dysk podpięty lub też samej taśmy). Jeśli zaś jest to napęd optyczny, to możesz jeszcze spróbować zaktualizować jego firmware - skoro taśma i płyty są OK a reinstalacja systemu nie pomogła, to jest to jedna z niewielu opcji, jakie Ci zostały (tu też mogą być winne sterowniki lub uszkodzenie samego napędu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer skanowałem KIS 7 - nic nie wykryło

Instalowałem zarówno swojego Windows XP z SP 2 jak i Win XP Home kolegi, wszędzie to samo.

Jak już napisałem kable IDE zmieniałem. Bez rezultatu.

Podczas kopiowania plików nie było żadnego błędu. Jednak od pewnego czasu(od kilku miesięcy), zauważyłem, że dysk strasznie głośno chwilami chodzi, coś jak nienasmarowane nawiasy. Czasami też jest cichy, krótki sygnał z komputera i komputer się zawiesza. Muszę od nowa podłączyć dysk aby działał. Czy to oznacza że mój twardziel dożył już swoich lat starości i czas na jego wymianę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Twój problem to niekoniecznie dysk twardy. Mi to osobiście wygląda na błędy w pamięci ram. Masz 2 kości? To spróbuj wyciągnąć jedną i zainstalować grę, jak nie pomoże - to wyciągnij drugą zamiast pierwszej. Jeśli masz tylko jedną kość pamięci - postaraj się pożyczyć taką, która pasuje do twojego PC. Jeśli w jakiejś konfiguracji będzie działało - musisz się pożegnać z jedną kością pamięci/przygotować się na zakup nowej.

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilku10 -> Przeprowadź dla pewności diagnostykę dysku programem od producenta - znajdziesz na stronie www danego producenta. Często jest to spreparowany obraz płyty lub dyskietki - wystarczy nagrać taki obraz na płytę i uruchomić z niej komputer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdziesz tego, o czym pisze wies.niak, to możesz sprawdzić dysk programem Ontrack Easy Recovery, o ile dobrze pamiętam, to wersja testowa (demo) pozwala na przeprowadzanie wszystkich testów (polecam zrobić przynajmniej test smart, oczywiście pełny a nie szybki :)), niedostępne są tylko opcje związane z naprawą i odzyskiwaniem danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem oboma programami. I... nic. Patrzałem także na kości RAM, ale mam jedno pytanie. Czy może to być wina podkręconego procesora?

EDIT:

Dobra, znalazłem :-D . Przyczyną był zbyt mocno podkręcony procesor. Dziękuję wszystkim za pomoc i przepraszam za problem. Temat można zamknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zainstalować Fallouta Tactisa na mój super wypasiony (bo taki jest w porównaniu za starym kompem) :P sprzęt z systemem Windows Vista Home Premium. W pewnym momencie instalacja zostaje przerwana i pojawia się okienko:

post-53001-1232283985_thumb.jpg

Dość wspominać że to oryginalna wersja gry, bardzo bym ją chcial mieć na nowym kompie, bo starego już nie używam często.

Błagam o pomoc jako fan Falloutów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak na niego patrze to ryski ma, no cóż jutro spróbuje z innym napędem

PS czy zrobienie obrazu płyty może pomóc?

Tak przy okazji: mam zamiar zmienić napęd jakiej firmy są dobre? Mam liteona :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest problem z czytaniem przy instalacji, to robienie obrazu też raczej się nie powiedzie (albo obraz będzie zawierał uszkodzone pliki), bo pliki tak czy siak odczytać trzeba.

Tak przy okazji: to jest pytanie do działu sprzętowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...