Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gapon

Problem z grafiką - VTX HD4850

Polecane posty

Witam,

Mam następujący problem z kartą graficzną Vertex Radeon HD4850 1 Gb DDR5:

W grach od początku uruchomienia (czyli jakieś 3 minuty) wywala mi artefakty wszelkiego rodzaju. W trzech różnych grach są to:

- w Dishonored - kreski i trójkąty odchodzące od postaci ludzkich, a także przedmiotów trzymanych w lewej ręce (serce, pistolet itp.) oraz czarne kropki na niebie. W ostateczności są to również niebieskie kropki i kreski.

- w Arcania: Gothic 4 - cała masa dodatkowych wrażeń wizualnych w postaci kresek, trójkątów, niebieskich kropek w lewym rogu ekran itp.

- w FIFA 13 - tutaj jest to najmniej uciążliwe, bo występuje tylko w czasie zbliżeń np. podczas zmiany zawodników coś im mignie z twarzy albo w czasie strzelania karnego odchodzi od strzelca ukośna przerywana żółta kreska.

Artefakty nie powodują spadków płynności. Dzieję się tak przez jakiś czas (30 min. - 1 h) po czym ekran robi się czarny na kilkanaście sekund, a następnie pojawiają się dwie możliwości:

1. (częściej występująca) - gry działają dalej, już prawidłowo, bez żadnych artefaktów i można w nie grać przez wiele godzin bez skutków ubocznych, aż do następnego uruchomienia komputera (wtedy cała procedura zaczyna się od początku).

2. Wyskakuje błąd - Error! Could not reset Direct3d devices! i gra wykonuje nieprawidłową operację. Potem można uruchomić dowolną grę, grać przez wiele godzin i działają one ładnie i płynnie, aż do następnego uruchomienia komputera.

Zainstalowana wersja sterownika to 11.11. Dwa razy podczas wielogodzinnych, towarzyskich sesji w Fifę 13 coś zrobiło głośne GZZZZ!!! i gra na sekundę stawała (było to bardzo wyraźne, dlatego o tym wspominam).

Temperatury GPU w Catalyst Control Center osiągają do 50 stopni podczas normalnej pracy i do 65 stopni w czasie grania. Kartę mam dwa tygodnie i tak się z nią dzieje od pierwszego włożenia.

Dane techniczne:

Procesor: Intel Pentium G860 3,0 GHz

Płyta główna: Gigabyte H61M-DS2V

Karta graficzna: Vertex Radeon HD4850 1 Gb DDR5

RAM: 4 GB DDR 3

Zasilacz: Fortron FSP350-60HLN

HDD: Samsung 500 Gb

Bardzo byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi całej tej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - nie mogę wejść do biosu. Pojawia się tylko pusty niebieski ekran i nic więcej.

Teraz zauważyłem, że po tym zwisie grafiki wyskakuje komunikat: Sterownik ekranu AMD Driver przestał działać, ale odzyskał sprawność".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...