Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gracz PC

Problem z dźwiękiem

Polecane posty

Witam, mam problem z dźwiękiem. Gdy właczyłem kompa juz nic nie dzialalo, wiec pewnie ktos z rodzenstwa cos popsul.

Sytacja wygalda tak:

-nie ma dzwieku w ogole

- jak chce odtworzyc muzyke (.mp3) za pomoca Winapma to pisze że bad drivers i cos tam i nic nie dziala. Sciagnolem najnowszego Winapma 5.51 i jest ot samo.

- jak chce odtworzyc jakis film np. ALLPlayerem to pisze "BRAK KODEKA AUDIO" i film, chodzi ale bez dzwieku.

Probowalem tez odtwarzac pliki przez Media Player Classic ale jest to samo. Za kazdym razem tez komputer chce pobierac kodek z Internetu, ale mu na to nie pozwililem. Wole sam zanstalowac jakies kodeki niz zeby zainstalowal mi sie jakis windowsowski shit.

Co robic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem:

W starym komputerze nagrywanie np. kawałka MP3 za pomocą programu Audacity czy rejestratora dźwięku nie robiło żadnego problemu. Była w nim zintegrowana karta dźwiękowa AC '97. W nowym kompie (Płyta Abit ze zintegrowaną Realtek HD Audio) nie da się niczego nagrać. W Audacity w ogóle nie ma nawet wyboru źródła nagrywania. Słyszałem, że to popularny problem w płytach Abit. Szukając w necie, znalazłem programik Free Hi-Q Recorder i po ustawieniu wszystkiego dźwięk nagrywa się ale strasznie cicho z szumami i jakby tylko mono.

Ktoś wie co i jak z tym jest?

[Edit]

Problemik rozwiązałem ;) (zmiana w BIOS - z HD Audio na AC '97 + zaznaczenie na karcie Audio - stereo Mix).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę że ten temat jest odpowiedni dla mojego problemu.

Przed formatem było wszystko ok... (groźnie się zaczyna, no nie ?:D)

Po formacie, zainstalowałem sobie całe oprogramowanie, w tym kodek KLite 395, niby wszystko świetnie działało ale do czasu, po jakiejś godzinie użytkowania kompa chciałem włączyć film, użyłem do tego Allplayer'a i wyskoczyło okienko z komunikatem "brak kodeka audio (lub zbiór uszkodzony) Kodek potrzebny to DIVX MPEG Layer-3". Stwierdziłem, że być może coś nie tak się zainstalowało. (dziwne było jedynie to, że przez chwilę działało) A więc, reinstalka kodeków (z restartami systemu ofc), znowu podziałało chwilę i to samo. Próbowałem używać innych programów do odtwarzania, próbowałem nawet instalować starsze wersje KLite jednak żadnych efektów nie zauważyłem.

Jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomóc w tej syzyfowej pracy instalowania po 10x dziennie kodeków to będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...