Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Strider1988

Rozwiązany: [Laptop] Samsung R580 wyłącza się w trakcie gry.

Polecane posty

Witam forumowiczów,

Mój laptop podczas gry w GuildWars2 czy inne gry wyłącza się bez żadnego komunikatu :

- brak jakiegokolwiek bluescreena

- po manualnym włączeniu zasilania wybieram safe mode / normal

- brak informacji zwrotnej o błędzie po uruchomieniu Windy

Problem wygląda jak odcięcie zasilania , występuje zarówno z wpiętą baterią jak i przy zasilaniu kablem.

Co to tej pory nie pomogło:

- reinstal Win7 64bit, skany antywirusowe, reset ustawień biosu , update driverów grafiki , chipsetu (Intel HM55), directx (testowałem na 9.0c / 10 / 11 bez zmian)

- na 100% nie jest to problem temperatur, laptop działa na podkładce chłodzącej , temperatury GPU i CPU 50*C (standby) - 65*C (gry)

- rozmontowałem cały laptop aż do płyty głównej , wyczyściłem 90% dostępnych elementów , wymieniłem baterię BIOS'u , zamieniłem kości DDR3 miejscami (tak , głupie - poprostu próbuję wszystkiego)

Specyfikacja urządzenia :

Samsung R580-JS03PL

:: Procesor

Intel Core i5-430M 2.26 GHz

:: Chipset

Intel HM55

:: Pamięć

4096 MB, Samsung DDR3-1066, 2x 2 GB

:: Karta grafiki

NVIDIA GeForce GT 330M - 1024 MB, rdzeń: 575 MHz, pamięć: 790 MHz, DDR3, ForceWare 187.87

:: Matryca

15.6 cali 16:9, 1366x768 pikseli, Samsung SEC3245 / LTN154X3-L01

:: Dysk twardy

500 GB - 5400 rpm, 500GB 5400obr/min Samsung HM500JI

Co podejrzewam :

awaria pamięci RAM lub problem w BIOS - nie sądzę żeby jakieś ścieżki na płycie głównej utleniły się z powodu wysokich temperatur bo dbam o chłodzenie.

Z góry dziękuję wszystkim za poświęcony czas , pozdrawiam

Strider

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przegrzewa się? Ściągnij program occt i zrób cpu test z małym setem danych na 15 minut.

Raczej napewno się nie przegrzewa pozatym problem występuje wyłącznie w grach jeśli odpalę jakiś test razem z grą to poprostu się wyłączy i nawet nie sprawdzę wyniku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym samą kartę graficzną, tyle że raczej nie w OCCT (choć nie zaszkodzi zrobić tego testu dodatkowo), a np. w Furmarku + monitoring temperatur.

BTW, podaj S.M.A.R.T. dysku (możesz do tego użyć programu HD Tune - zakładka Health), bardzo wątpliwe aby to była jego wina, ale w "Smarcie" mogą znajdować się informacje, które przybliżą zdiagnozowanie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Chciałem podziękować wszystkim za pomoc. Po tygodniach dłubania udało mi się naprawić problem samodzielnie.

Okazało się po całkowitym rozmontowaniu i wyjęciu płyty głównej, że fabryczna pasta termoprzewodząca odprowadzająca ciepło przez heatpipes do wentylatora wyschła na wiór . Najciekawsze było to , że czujnik nie wykrywał skoków temperatury , a laptop pozostawał chłodny.

Koszt naprawy wynósł mnie 15 zł na pastę przewodzącą i butelka piwa dla akademikowego "dłubacza".

Po wczesniejszym kontakcie w serwisie naprawę wyceniono na 250 zł.

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...