Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nidril

Problem ze zgraniem plików .cda

Polecane posty

Hej,

Niedawno kupiłem sobie w Stanach płytę z soundtrackiem Władcy Pierścieni. Oczywiście natychmiast chciałem go zgrać na odtwarzacz mp3. I tu pojawił się problem.

Pliki .cda nie chcą się kopiować w tradycyjny sposób poprzez WMP. Wygooglowałem problem i na podstawie porad skorzystałem z CDex'a. Niestety opcja kopiowania jednego utworu trwałaby 600 minut. (wytrwałem pół godziny, a wtedy było 21% pierwszego utworu).

Help!

PS. Wyświetla się, że szacowany czas akcji to 3223 minuty ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się ustawieniami CDex (Options--->Settings lub od razu F4).

Jaki procesor, ile RAMu, który Windows, jaki napęd DVD? Niewykluczone, że masz po prostu wolny komputer/napęd, stąd te astronomiczne czasy.

Sama korzystam z CDex (zgrywam na MP3 z wysoką jakością - mam chwilowo małą kartę pamięci i przeciętne słuchawki, więc wolę nie zgrywać np. EZ CD Audio Conventer na FLAC) i nawet najdłuższe płyty zajmują mu nie więcej niż 15 minut. Nawet przy wolniejszym napędzie czy słabszym sprzęcie proces nie powinien tyle trwać...

W okienku Settings zajrzyj do zakładki Encoder. Zmień wartość "thread priority" (np. na "Above normal" lub "Highest", to ostatnie jednak na własne ryzyko), obniż trochę wartości bitrate'u (ja mam w granicach 224-320), a jeśli masz odwagę - spróbuj zmienić kodeki (Lame MP3 Encoder odpowiada formatowi MP3, FLAC Encoder DLL - formatowi Free Loseless Audio Codec).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...