Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

glock45

Win7 starter nie widzi urządzenia USB działającego pod XP

Polecane posty

Witam serdecznie...

Moje Kochanie pisze prace mgr z zakresu fizjoterapii i w związku z tym do przeprowadzenia badań na pacjentach musi używać pewnego specjalistycznego oprogramowania do analizowania danych zebranych za pomocą dołączonego do niego sprzętu - nazwać go można rejestratorem, który montuje się "na pacjencie" i po zakończeniu badania podłącza do komputera za pomocą kabla USB. I tu zaczyna się problem. Oprogramowanie i wymagane sterowniki są zainstalowane, po podłączeniu urządzenia za pomocą kabla USB system win7 starter wydaje dźwięk sygnalizujący podłączenie nowego urządzenia, ale nie widać go w menadżerze urządzeń, nie widzi go (tym samym) obsługujący to urządzenie program. W dokumentacji dostarczonej przez producenta jedynym wymaganiem dot. OS-u jest, aby nie był starszy niż win98. Inną sprawą jest to, że ostatnie zmiany w oprogramowaniu związanym z tym urządzeniem były dokonane w 2002 roku. Producent nie oferuje softu "online", aktualizacje przesyła użytkownikom na CD, Całość bez najmniejszych problemów działa pod winXP na różnych konfiguracjach sprzętowych.

Problem dotyczy ASUS Eee PC 1001PXD i OS-u Windows 7 starter SP1

Dodam, że wszystkie inne urządzenia USB działają bez zarzutu.

Chodzi o to, aby urządzenie wraz z bazą danych i programem do ich obróbki były jak najbardziej mobilne - do dyspozycji mamy tylko rzeczonego netbooka. Mam pomysł na emulowanie winXP pod win7, żeby nie kombinować z przeinstalowywaniem systemu. Jakiego programu użyć najlepiej, żeby wirtualny system mógł bezpośrednio kontrolować urządzenia podpinane pod USB - o ile taki istnieje... Mam już Microsoft Virtual PC, ale jeszcze muszę przerzucić jakiś obraz XP-ka, ewentualnie ściągnąć odpowiednie pliki z netu (tryb windows XP) - ale to po północy dopiero...

Czekam na ewentualne pomysły i propozycje innych rozwiązań - najlepiej mniej wymagających i bardziej skutecznych...

Z góry dzięki za pomoc...

Pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim razie pozostaje skleić własny obraz systemu... Ale to i tak wątpliwe, że ruszy z pełną obsługą USB.

Hmmm... Na chwilę obecną padło na to, że chyba kupimy używany sprzęt z już zainstalowanym systemem. Niestety sprawa o tyle pilna że w poniedziałek start badań, instalowanie systemu na "fabrycznym" dysku mi się nie bardzo podoba z wielu względów, nowy HDD 2,5'' o sensownych parametrach (z myślą o późniejszym przerzucenia go do stacjonarnego cena raczej powyżej 200 PLN - a i tak późniejsze używanie "na siłę").

Prawdopodobnie padnie na Gericom Hummer (wystarczające parametry, na P4, 384 RAM i dysk 120 GB za 350 PLN z już zainstalowanym systemem, licencją, etc.)

Dzięki serdeczne za pomoc... Temat raczej do zamknięcia...

Pozdrawiam...

Poz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...